ЄС: РФ може використовувати паспортизацію Донбасу для нової агресії проти України

ЄС: РФ може використовувати паспортизацію Донбасу для нової агресії проти України
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Росія продовжує видавати свої паспорти жителям окупованих територій ОРДЛО, що викликає серйозне занепокоєння в Євросоюзі. Там вважають, що РФ може використовувати паспортизацію для нової агресії проти України.

Loading...

Про це свідчить текст заяви місії ЄС в Постійній раді ОБСЄ у Відні.

В ЄС відзначили, що проведення РФ паспортизації населення Донбасу суперечить духу і цілям мінських домовленостей і порушує суверенітет України.

“Ми глибоко стурбовані тим, що Росія продовжує, а останнім часом навіть прискорює, свою політику масової видачі паспортів в спрощеному порядку українським громадянам на непідконтрольних уряду районах України”, – заявили в ЄС.

Також, Євросоюз турбують заяви російських чиновників про можливі бойові дії проти України для захисту інтересів цих паспортизованих громадян.

“ЄС і його держави-члени нагадують, що вони не визнають ці паспорти, і закликають інші держави-учасниці ОБСЄ діяти аналогічним чином”, – додали в місії ЄС.

Як ми вже розповідали раніше, на окупованому Донбасі вже налічується щонайменше 400 000 чоловік з паспортами Російської Федерації.

Тим часом, український паспорт зайняв 35-е місце в індексі «паспортів світу». Так, за рік, український документ піднявся відразу на шість позицій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...