Свято 3 травня: всі традиції, заборони і у кого сьогодні іменини

Свято 3 травня: всі традиції, заборони і у кого сьогодні іменини
Автор Марія Петренко в Новини

Сьогодні, 3 травня, православні віряни відзначають Світлий понеділок. У цей день вшановується пам’ять про перший день після воскресіння Ісуса Христа. Біблія оповідає про те, що, воскреснувши, Христос невпізнаним з’явився двом своїм засмученим учням. Він розділив з ними шлях в селище Еммаус, неподалік від Єрусалиму, і вечерю.

У народі перший день після Великодня називають Поливальний понеділок. Дівчата в цей день дарували своєму хлопцеві крашанку. При цьому вони не віддавали її відразу, а показували і ховали за пазуху, а хлопець повинен був відняти у неї, злегка поборовшись.

Loading...

Коли хлопець діставав яйце, то після цього вів дівчину до найближчого водоймища і обливав її водою “на красу і здоров’я”. У понеділок після Великодня хрещеники ходили в гості до хрещених батьків, а онуки – до бабусь.

Народні прикмети 3 травня Якщо буде сильний і гучний перший грім, то буде хороший урожай. Якщо на ялині з’явилося багато шишок, значить буде хороший урожай пшениці. Якщо на вулиці холодно, значить багато меду в цьому році можна не чекати. Якщо 3 травня втретє за місяць йде дощ, значить, урожай хліба буде хорошим в найближчі три роки.Що не можна робити сьогодні У цей день не потрібно рибалити. Предки вірили, що 3 травня клювання не буде. Також сьогодні заборонено поливати квіти і дерева, оскільки коріння рослин будуть гнити. Не радять цього понеділка прати разом постільну білизну та інші речі. Сон може бути неспокійним.Іменинники 3 травня

Чоловічі іменини: Гавриїл, Олександр, Григорій, Микола, Теодор, Федір.

Жіночі іменини: Сусанна, Лілія, Жанна, Марія.

Нагадаємо, у Києво-Печерській Лаврі парафіяни масово порушували карантин.

Ми також писали про те, що експерти розповіли, на яких дровах категорично не можна смажити шашлики.

Джерело: Народна Правда
загрузка...