День “Зоряних воєн” 2021: що це за свято

Свято довгий час мало неформальний характер, і лише у 2011 року 4 травня офіційно визнали Днем "Зоряних воєн"

День “Зоряних воєн” 2021: що це за свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 2011 року фанати легендарної саги Джорджа Лукаса “Зоряні війни” відзначають 4 травня День “Зоряних воєн”.

Loading...

Виникло це свято через курйозну гру слів. В англійській мові багато слів, які пишуться по-різному, і значення мають різне, але особливості їх вимови такі, що звучать вони практично однаково. В цьому і курйоз.

Знаменита фраза напуття джедаїв «Хай буде з тобою Сила» пишеться по-англійськи: «May the force be with you». Хтось із шанувальників фільму, явно не обділений почуттям гумору, обіграв одного разу цю фразу як «Хай буде з тобою четверте травня», роблячи наголос на те, що англійське слово «May» можна перевести як назву місяця, а слово «force» (сила), замінивши словом «fourth» (четвертий).

Цікаво, що вперше публічно цей каламбур використовували зовсім не шанувальники “Зоряних воєн”, а прихильники Маргарет Тетчер, яка 4 травня 1979 року (через два роки після виходу перших “Зоряних воєн”) стала першою жінкою – прем’єр-міністром в історії Великобританії. Тоді весь Лондон був прикрашений плакатами з написом “May the Fourth Be with You, Maggie. Congratulations” (“Четверте травня буде з тобою, Меггі. Вітаємо”).

Згодом свято довгий час мав неформальний характер, і лише в 2011 році 4 травня офіційно визнали Днем “Зоряних воєн”. Цікаво, що фанатам так сподобалася ідея з 4 травня, що згодом вони придумали ще два свята, приурочених до “Зоряним війнам”. При цьому свята йдуть слідом один за одним: 5 травня відзначається День “Помсти п’ятого” (англ. Revenge of the Fifth, що співзвучно з назвою третього епізоду саги – “Помста ситхів” (англ. Revenge of the Sith). Ще один “день помсти” відзначають 6 травня, оскільки англійське слово Sith співзвучно і з Fifth і з Sixth (шосте).

Кумедний випадок з фрази May the force be with you стався у 2005 році, коли слова Джорджа Лукаса в інтерв’ю телеканалу N24 синхронний перекладач перевів на німецьку мову Am 4. Mai sind wir bei Ihnen (“Ми будемо з вами 4 травня”).

День свята відзначають не тільки шанувальники. Приміром, у парках атракціонів влаштовуються тематичні “дні Зоряних воєн”, а компанія Disney в честь 4 травня випустила серію колекційних постерів.

Ось яким був День Зоряних воєн в Disneyland в Парижі в 2019 році.

Нагадаємо, у багатому на святі травні День матері в Україні до 2020 року припадає на 10 травня.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що парад на 9 травня на честь Дня перемоги в країні не буде скасований через пандемію коронавірусу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...