Епідеміолог розповіла, що буде якщо в Україну зайде індійський штам COVID-19

Епідеміолог розповіла, що буде якщо в Україну зайде індійський штам COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Лікарі не можуть сказати, чи зайшов в Україну індійський штам COVID-19 , адже в нашій країні не проводять генотипування вірусу.

Loading...

Епідеміолог Катерина Сояк в ефірі “Україна 24” заявила, що українські лікарі не знають, яким штамом хворіють українці. При цьому, за її словами, різновид штаму на лікування не впливає, “це впливає на наше розуміння епідемічної ситуації”.

Одночасно з цим Сояк підкреслює, що якщо в Україні все-таки буде індійський штам, системі охорони здоров’я доведеться важко.

“У нас брали кілька зразків, які в лабораторії відстежувалися, індійського поки що там не було, але на сьогоднішній день ми з упевненістю можемо стверджувати, що він є або його немає. Вибірка не така достовірна, щоб інтерпретувати на всю країну. Поки тих заходів, які є, достатньо, але якщо індійський штам з’явиться, у нас будуть великі труднощі”, – сказала вона.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісія рекомендує країнам Європейського союзу дозволити в’їзд іноземним туристам, які пройшли вакцинацію від COVID-19. Що важливо, мова йде не тільки про препарати, які дозволили в Європейському агентстві лікарських засобів, а й у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Також повідомлялося, що Ізраїль заборонив своїм громадянами відвідувати Україну, Ефіопію, Бразилію, ПАР, Індію, Мексику і Туреччину через складну ситуацію з COVID-19 в них. Як відомо, Ізраїль успішно бореться з цією інфекцією. Після масової вакцинації населення, у багатьох містах вже закривають COVID-відділення, бо хворих просто немає.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...