Тиждень після Великодня: чого ні в якому разі не можна робити

Весь Великодній тиждень потрібно радіти, а не сумувати за померлими.

Тиждень після Великодня: чого ні в якому разі не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Тиждень після Великодня, який цього року припадає на період з 3 по 9 травня, називається Світла седмиця або Світла Пасхальна тиждень. У цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, вітати один одного, кажучи: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”.

Понеділок Світлої тижні

Loading...

З понеділка можна ходити в гості. Першим до родичів в будинок заходить чоловік. До святкового столу гість приносить паски, крашанки. Його дружина і дочка, якщо вони є у чоловіка, залишаються в цей день будинки.

Вівторок Світлої тижні

У вівторок вже жінки починають ходити в гості, а їхні чоловіки в цей день не відвідують рідних. Але ці традиції зараз відходять і все частіше в гості приходять сім’ями.

Середу Світлого тижня

По середах багато селян влаштовували танці, молодіжні ігри та забави.

Четвер Світлої тижні

У цей день дівчата зазивали весну, виконуючи на пагорбах зворушливі пісні. Починаючи з четверга можна було влаштовувати оглядини, і хлопці доглядали собі наречену.

Святкування до четверга вже закінчується, але на столах ще можуть стояти паски, крашанки і звучати: “Христос воскрес – Воістину воскрес!”.

П’ятницю Світлої тижні

У п’ятницю був Прощений день, який особливо пишно і урочисто відзначався молодятами, до яких приходили близькі родичі. У цей день за традицією дівчата вмивалися крижаною водою, яка, як вважається, допомагає весь рік залишатися здоровою.

Субота Світлої тижні

Починався період молодіжних ігор і гулянь. Наприклад, було популярно грати в катання яєць. Всі бажаючі складають півколом свої фарбовані яйця при низькій гірки, після чого один з них скачує своє яйце зверху, намагаючись збити якомога більше чужих.

Неділя Світлої тижні

Неділю ще називають Червоної гіркою. У цей день незаміжнім дівчатами і холостим хлопцям не можна сидіти вдома. Потрібно проводжати Великдень, зустрічати весну.

Що можна і не можна робити на тижні після Великодня

  • Всю Великодній тиждень потрібно радіти, а не сумувати за померлими.
  • У ці дні не проводять панахиди.
  • Також вважається, що народжений під час пасхального тижня немовля буде наділений богатирським здоров’ям, удачею.
  • На цьому тижні не прийнято проводити обряд вінчання.
  • Можна влаштовувати оглядини наречених, ходити на танці, веселитися і радіти життю.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала, що 3 травня в Україні святкують Великодній понеділок , який в народі називають поливаний, Обливаним, поливним, а в Карпатах – «волочильним».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...