Били та погрожували: двом учасникам НВФ “ДНР” повідомили про підозру – вони катували військовослужбовців

Били та погрожували: двом учасникам НВФ “ДНР” повідомили про підозру – вони катували військовослужбовців
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Двом українцям, які стали учасниками незаконних збройних формувань “ДНР”, повідомили про підозру в жорстокому поводженні з військовополоненими і порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора.

Loading...

Слідчі встановили, що один з підозрюваних з квітня по грудень 2014 року, будучи охоронцем в одній з «тюрем» окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області (облаштували в захопленому приміщенні Управління СБУ), жорстоко поводився з військовослужбовцями одного з батальйонів територіальної оборони. Зокрема, чоловік регулярно катував військовослужбовців, завдаючи їм численні удари руками та гумовим кийком по різним частинам тіла.

За даними слідства, інший підозрюваний з квітня 2014 по лютий 2016 року, будучи охоронцем тієї ж «тюрми», принижував військовослужбовців батальйону територіальної оборони, словесно ображаючи, залякуючи їх і погрожуючи їх життя.

“Такі злочинні дії є серйозним порушенням статті 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими в 1949 році, статті 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій”, – підкреслили в Офісі.

Встановлено понад 250 випадків тортур військовослужбовців і цивільних в цій «в’язниці ДНР». Всього в матеріалах кримінального провадження йдеться про 170 “тюрмах” на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, де учасниками НЗФ РФ містилося понад 3500 тисяч чоловік.

Нагадаємо, в мережі опублікували фото в’язниці «Ізоляція» , яка знаходиться в окупованому Донецьку, і в якій бойовики утримують українських полонених.

Терористові і співробітникові так званого «Міністерства держбезпеки ДНР», який в підпільній в’язниці «Ізоляція» силою утримував і катував українців, повідомили про підозру .

До тортур у в’язниці «Ізоляція», яка знаходиться в окупованому Донецьку, можуть бути причетні понад 70 учасників незаконних збройних формувань. Правоохоронці вже оголосили заочне підозра двом бойовикам, на черзі ще кілька осіб.

 

Джерело: Народна Правда