Дейнеко пояснив, чому небезпечно збивати російські вертольоти, які порушують кордон

Дейнеко пояснив, чому небезпечно збивати російські вертольоти, які порушують кордон
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко пояснив, чому Україна не збиває російські вертольоти, які порушують повітряний кордон. Нагадаємо, такий випадок стався в березні 2021 року – російський вертоліт Мі-8 порушив повітряний простір України в Сумській області.

Loading...

В інтерв’ю РБК-Україна Дейнеко повідомив, що не всі прикордонні наряди мають на озброєнні переносний зенітно-ракетний комплекс, крім того, Росія може використовувати вертоліт для провокації, щоб почати війну.

За його словами, вертоліт, який перетнув кордон, пролетів відстань близько 50 метрів, і перебував на українській території менше однієї хвилини: “Для того, щоб збити вертоліт, потрібен переносний зенітно-ракетний комплекс. У нас не всі прикордонні наряди мають на озброєнні переносний ЗРК “.

Також він повідомив, що кордон між Україною з Росією не демаркований.

“А якщо наш військовослужбовець помилився? Це ж цілком можливо, так? Тому що є людський фактор і кордон, нагадаю, що не демаркований. А це могло бути провокацією, щоб почати війну. Хто б ніс цю відповідальність? Тому ми змушені дуже виважено ставитися до всіх власних дій”, – розповів він.

Раніше глава Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко заявив , що облаштування кордону з Російською Федерацією триває, але ніякого проекту «Стіна» немає.

Дейнеко також заявив, що загроза настання Росії з території тимчасово окупованого Криму є, але стратегічні задуми військово-політичного керівництва РФ невідомі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...