Неконтрольована китайська ракета днями може впасти на Землю

Неконтрольована китайська ракета днями може впасти на Землю
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Китайська важка ракета-носій Long March 5B, яка вийшла з-під контролю після запуску, може в найближчі вихідні впасти на Землю. Китай, нагадаємо, запустив на орбіту базовий модуль своєї майбутньої космічної станції за допомогою важкої ракети-носія Long March 5B ( “Чанчжен-5В”) масою 22 тонни 29 квітня. Куди впаде ракета досі невідомо.

Про це повідомив представник Пентагону Майк Ховард, пише CNN.

Попередньо, ракета увійде в атмосферу в районі 8 травня.

“Точне місце входу ракети в атмосферу Землі може бути визначено тільки за кілька годин до нього”, – сказав Ховард. При цьому він вказав, що Пентагон уважно відстежує траєкторію польоту ракети, уламки якої можуть впасти на Землю.

Вчений з астрофізичного центру Гарвардського університету Джонатан Макдауелл в коментарі телеканалу заявив, що точно визначити, куди можуть направлятися уламки, в даний момент практично неможливо через швидкість, з якою летить ракета. Навіть невеликі зміни обставин змушують її змінити траєкторію:

“Ми очікуємо, що вона знову увійде в атмосферу десь між 8-м і 10-м травня. За цей дводенний період вона здійснить кругосвітню подорож 30 разів. Ця штука рухається зі швидкістю приблизно 18 тис. миль на годину (близько 29 тис. км на годину). І якщо ви на годину помилитеся при вгадуванні, ви не будете знати, де саме вона впаде на відстані 18 тис. миль”.

Як повідомлялося раніше, в квітні пілотований корабель Crew Dragon компанії SpaceX успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції. На борту корабля чотири астронавти. 2 травня корабель Crew Dragon компанії SpaceX з чотирма астронавтами на борту повернувся на Землю.

 

Джерело: Народна Правда