Відомий епідеміолог назвав Україну “ядерною бомбою” для світу через ситуацію з COVID-19

Відомий епідеміолог назвав Україну “ядерною бомбою” для світу через ситуацію з COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Україна через ігнорування карантину, а також низькі темпи вакцинації проти COVID-19 стала “ядерною бомбою” для світу, в країні можливі нові піки захворюваності на COVID-19 з великою кількістю важких випадків і з більшою летальністю.

Таку заяву в інтерв’ю “Обозревателю” зробив лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО “Інфекційний контроль в Україні” Андрій Александрін.

Loading...

Лікар зазначає, в Україні спостерігається підміна понять, коли говорять, що у нас нібито закінчується третя хвиля:

“Ні про які хвилі ми говорити не можемо, тому що у нас досі триває перша хвиля COVID-19, але ми відзначали вже три піки. І третій пік начебто знижується. Але я б не був таким оптимістичним. Ми бачимо, що ряд регіонів України переводять в “жовті” або “зелені” зони. І чомусь при зростанні захворюваності в Києві деякі чиновники анонсують перехід столиці в “жовту” зону. Я б не поспішав з цим, тому що Україна довела, що ми не можемо дотримуватися карантинних заходів. Будь-які послаблення будуть приводити до різкого зростання захворюваності“.

Епідеміолог нагадав, що навіть громадський транспорт під час локдауна не відповідав вимогам інфекційної безпеки (заповнюваність сидячих місць не більше ніж на 50%).

Александрін каже, що перемогти COVID-19 можна за допомогою вакцинації і посилення карантинних правил.

Карантин, як показує практика, в Україні масово ігнорують, а вакцинація практично не рухається.

“Україна абсолютно точно потрапляє в ті країни ризику, в яких будуть можливі чергові нові піки захворюваності і важкого перебігу COVID-19 і, відповідно, смертності, тому що охоплення вакцинопрофілактики у нас катастрофічно низький. При такій динаміці вакцинації, як у нас в країні, ми досягнемо результату – охоплення 70% – тільки через 7-10 років. Україна є світовим лідером по формуванню резистентності або стійкості до антибіотиків або до інших вірусних інфекцій. Це вже факт. Ми це неодноразово довели на прикладі туберкульозу, ВІЛ-інфекції, внутрішньолікарняних патогенів , яких у нас циркулює величезна кількість. Україна є “ядерною бомбою” світового масштабу по формуванню нових стійких штамів”, – підкреслює лікар.

Нагадаємо, виробник вакцини Pfizer/BioNTech заявив, що їх препарат здатний захистити від усіх відомих штамів COVID-19.

Як повідомлялося раніше, міністри туризму країн Групи двадцяти (G20) мають намір підтримати введення паспортів вакцинації від COVID. Це дозволить швидше відновити туристичний сектор.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...