8 травня – День пам’яті і примирення: історія свята і його значення для України

До 2015 року 8 травня-День пам'яті та примирення був суто європейським, пострадянські країни відзначали тільки 9 травня

8 травня – День пам’яті і примирення: історія свята і його значення для України
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

8 травня Україна святкує День пам’яті і примирення , присвячений загиблим у Другій світовій війні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, до 2015 года 8 травня День пам’яті і примирення був суто європейським, пострадянські країни відзначали лише 9 травня.

Loading...

День пам’яті і примирення

7 травня 1945 у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. При цьому антигітлерівська коаліція офіційно прийняла його тільки 8 травня о 23:01 за берлінським часом (у Москві вже було 00:01 9 травня). У зв’язку з різницею в часі більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня (офіційна назва свята – «День перемоги в Європі»), в той час як країни колишнього СРСР – 9 травня.

У листопаді 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті і примирення. Таким чином в ООН визнали, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування. Резолюція пропонує всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

8 травня – День пам’яті і примирення: історія свята і його значення для України

Для України 8 травня День пам’яті і примирення нове державне свято. Його ввели тільки в 2015 році за указом колишнього президента Петра Порошенка.

8 і 9 травня в Києві, а також інших населених пунктах проходять заходи, присвячені Перемозі над нацизмом в Європі, Дню пам’яті і примирення і Дню Перемоги.

Відзначимо, у Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Військові втрати України становили 2,5 мільйона чоловік, ще 5,5 мільйона осіб загиблих (військовополонені і мирне населення) – це 40-44% від числа загальних втрат СРСР.

Символом Дня пам’яті і примирення є червоний мак.

Джерело: Народна Правда
загрузка...