Блінкен прилетів в Україну: перші подробиці візиту держсекретаря США

Блінкен прилетів в Україну: перші подробиці візиту держсекретаря США
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

До Києва з офіційним візитом прилетів державний секретар США Ентоні Блінкен. В Україні він проведе зустрічі з президентом, прем’єр-міністром і главою МЗС.

На переговорах з главою українського МЗС Дмитром Кулебою Блінкен запевнив Україну в підтримці з боку Вашингтона.

Loading...

“Насправді я перебуваю тут з дуже простої причини: від імені президента Байдена рішуче підтвердити нашу прихильність суверенітету, територіальній цілісності і незалежності України”, – цитує його РБК Україна.

Блінкен закликав владу в Києві до досягнення прогресу при проведенні реформ по боротьбі з корупцією.

“Вашингтон продовжить співпрацю з Україною щодо зміцнення демократії, створення державних інститутів і просуванню реформ”, – додав він.

В районі 12 години Блінкен почав переговори з главою держави Володимиром Зеленським.

“Це дуже важливо перш за все для українського народу, для нашої незалежності і суверенітету, який, починаючи з 2014 року, США підтримують, і ми вдячні вам за цю підтримку”, – зазначив Зеленський.

Блінкен також провів зустріч з головою Верховної Ради та головами фракцій парламенту. У переговорах взяли участь новопризначений заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд і помічник держсекретаря у справах Європи і Євразії Філіп Рікер.

Нардепи звернулися з проханням вивчити можливість укладення двостороннього договору про стратегічне військове співробітництво між США і Україною.

Крім того, українська сторона попросила підтримки в отриманні ПДЧ в НАТО і запевнила, що Україна буде продовжувати реформи.

Також прозвучало прохання призначити спецпредставника по Україні – Христину Квін послом на постійній основі.

Раніше повідомлялося , що президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден на майбутній зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним обговорюватиме питання двосторонніх відносин, в тому числі торкнуться теми України.

Раніше в Кремлі заявили, що не отримували конкретних пропозицій щодо зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Володимира Зеленського, в тому числі і в Ватикані. Як відомо, в одному з інтерв’ю Зеленський заявив, що зустріч повинна пройти на території, яка «уособлює мир та діалог», він не виключав при цьому Ватикан.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...