День пам’яті та примирення та День Матері: які свята будуть відзначати українці у травні

День пам’яті та примирення та День Матері: які свята будуть відзначати українці у травні
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У суботу розпочався останній місяць весни  – травень.  В цьому місяці ми відзначатимемо День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День Матері, День Героїв та інші свята.

НАРОДНА ПРАВДА розповідає  про вихідні, свята і просто пам’ятні дати, які українцям принесе останній місяць весни.

Loading...

Скільки будемо відпочивати

Загальні характеристики місяця:

  • кількість днів – 31;
  • робочі дні – 19;
  • вихідні – 12.

Неробочі дні – 1-3, 9-11, 16-17, 23-24 і 30-31 травня.

Найважливіші свята

Наступного місяця Україна відзначатиме такі важливі дати.

1 травня – День праці

Свято, яке відзначають у 143 країнах на знак пам’яті про робочі протести, які відбулися в Чикаго 1 травня 1886 року.

Того дня сотні тисяч робочих найбільших промислових центрів США вимагали впровадження 8-годинного робочого дня і підвищення заробітної плати.

Протести тривали й наступні дні. Так, 4 травня на площі Геймаркет невідомі кинули бомбу в лави поліцейських, семеро правоохоронців загинуло, ще близько 50 постраждали.

В Україні День солідарності трудящих вперше відзначили у Львові в 1890 році. Він став державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці та зберігся в часи незалежної України.

 У 2017 році Верховна Рада внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, згідно з якими “День міжнародної солідарності трудящих” було перейменовано в “День праці”.

8 травня – День пам’яті та примирення 

З 2015 року в Україні щороку відзначають День пам’яті та примирення. Пам’ятна дата завжди випадає на 8 травня – річницю капітуляції нацистської Німеччини у 1945 році. Метою урочистих заходів є гідне вшанування подвигу українського народу, його внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні та вияв шани всім борцям проти нацизму”.

День пам’яті та примирення та День Матері: які свята будуть відзначати українці у травні

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Державне свято і вихідний день в Україні, який офіційно відзначають 9 травня починаючи з 2016 року. Прийшов на зміну радянському святу “День Перемоги”, який відзначали в СРСР, а потім і в незалежній Україні до 2015 року включно.

Донедавна в цей день влаштовували мітинги і військові паради із салютами та культом радянських воєначальників, головною ідеєю яких було показати військову міць. Тепер же публічне використання комуністичної та нацистської символіки в Україні заборонено, а паради і салюти змінили скорбота за загиблими і згадка історії не бойових дій, а конкретних людей.

10 травня – День матері

Свято, що відзначають щороку другої неділі травня, не є державним, але з року в рік дедалі більше українців планують цей день заздалегідь, намагаючись привітати найріднішу людину по-особливому, не так, як в інші дні року.

Історія його встановлення дуже цікава й заплутана, але сенс простий: шанування жінки-матері, яка в нашій країні вважається берегинею роду, її великої самопожертви та любові.

День пам’яті та примирення та День Матері: які свята будуть відзначати українці у травні

16 травня – День Європи

Свято встановлено з урахуванням стратегічного курсу України на європейську інтеграцію указом президента від 19 квітня 2003 року і відзначається щороку третьої суботи травня.

Цього дня українці, зокрема, святкують єдність з іншими європейськими країнами.

В Європі ж свій день відзначають 9 травня.

День пам’яті та примирення та День Матері: які свята будуть відзначати українці у травні

23 травня – День Героїв

Щорічне свято, встановлене на честь українських вояків – борців за волю України, насамперед лицарів Київської Русі, козаків гетьманських часів, повстанців, українських Січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

День Героїв – це своєрідний день пам’яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу і незалежність рідної держави, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і символ незборимості української нації.

День пам’яті та примирення та День Матері: які свята будуть відзначати українці у травні

У сучасному вигляді відзначають 23 травня, але святкові та вшанувальні заходи відбуваються протягом усього тижня, на яке припадає свято.

Нагадамо, у 2020 році в українців буде більше сотні вихідних днів. Зокрема, нас чекають затяжні уїк-енди в зв’язку зі святами 9 разів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...