Город і дача: посівний календар на травень-2021

На рослини впливають фази Місяця. І якщо їх враховувати, то урожай вас приємно здивує.

Город і дача: посівний календар на травень-2021
Автор Желізняк Олександр в Аграрна правда/Новини

Посівний календар на травень 2021 допоможе садівникам і дачникам вибрати дні, в які краще садити і сіяти овочі, фрукти, зелень, займатися обрізанням дерев, кущів, розпушуванням грунту, прополкою бур’янів та іншими роботами. Фахівці запевняють, що якщо слідувати фазам Місяця, то врожай зможе вас порадувати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на РБК -Україна.

Loading...

Науково доведено, що саме Місяць визначає багато процесів, у тому числі і поведінку рослин.

Місячний календар на травень 2021:

1 травня – можна саджати кущі і дерева, скосити траву для уповільнення росту. Дозволено мульчувати, полоти, боротися з шкідниками. А садити і пересаджувати садово-городні культури не можна.

2 травня – можна займатися декоративними рослинами, які не плодоносять. Можна косити траву для уповільнення росту. День добре підходить для посадки шипшини, жимолості, витких квітів. Фруктові дерева, овочі, будь-які сорти на насіння садити не можна.

3 травня – ті ж рекомендації, що і на 2 травня.

4 травня – підходить для посадки квітів, фруктових дерев кісточкових сортів, закладки бульб і насіння на зберігання. Також можна посадити кабачки, гарбуз, огірки, квасоля, горох, розсаду капусти, цибулі на зелень. Можна косити траву, поливати землю, підв’язувати і удобрювати кімнатні рослини, обрізати квіти.

5 травня – те ж, що і для 4 травня, але гарбуз краще не сіяти. Замість нього – баштанні – кавун і диню.

6 травня – день добре підходить для посадки капусти, огірків, помідорів, перців, гарбуза, кабачків, картоплі. У цей день можна вносити добрива, поливати, труїти шкідників, розпушувати грунт. А ось турбувати сад не варто.

7 травня – через повний місяць не рекомендується нічого садити і обробляти.

8 травня – після повного місяця не можна нічого садити і сіяти, але можна прополоти бур’яни і підстригти газон.

9 травня – можна сіяти редис, ріпу, посадити картоплю, зайнятися суницею.

10 травня – хороший день для того, щоб розпушувати і удобрювати грунт, обрізати дерева. По овочах ті ж рекомендації, що і 9 травня.

11 травня – можна займатися посадкою картоплі, редиски, ріпи, цибулі на перо, гороху, квасолі, гарбуза, перцю, часнику, а також рихлити і удобрювати грунт, доглядати за деревами. А ось декоративні квіти садити і пересаджувати не варто.

12 травня – рекомендації 11 травня, але в цей день можна займатися пересадкою декоративних квітів.

13 травня – в цей день краще не садити нічого, але можна косити траву на газоні, полоти грядки, боротися з шкідниками, підстригати дерева і кущі, займатися мульчуванням.

14 травня – можна рихлити, полоти, мульчувати, боротися з хворобами і шкідниками. Посадкою рослин займатися не можна.

15 травня – день гарний підходить для посадки селери, редиски, цибулинних, гарбуза, огірків, суниці, малини. Можна садити перець, капусту, баклажани, помідори. Рекомендується зайнятися щепленням дерев, ягідних кущів, поливкою і добривом землі.

16 травня – можна займатися посадкою картоплі, редиски, селери, цибулі, розсади томатів, капусти, перцю, баклажанів, а також буряків і цибулинних рослин. Щеплення дерев, ягідних кущів також можна займатися, а також вносити добрива, поливати.

17 травня – слід посадити цибулинні культури, редис, селера, а овочеві рослини з теплиць можна перемістити на відкриті грядки. День підходить для культивації або удобрення грунту, щеплення дерев, ягідних кущів.

18 травня – не рекомендується сіяти і садити. Краще зайнятися обрізанням дерев, кущів, прополкою, розпушуванням, боротьбою з шкідниками, закладкою компосту.

19 травня – від посадки краще утриматися, але можна стригти газон, обробляти рослини від хвороб, вносити підживлення або рихлити грунт.

20 травня – хороший день для садіння коренеплодів, цибулин і бульбових сортів рослин, багаторічних квітів. Можна обрізати дерева і кущі.

21 травня – можна сіяти насіння однорічних рослин, червону квасолю, декоративну гарбуз, садити коренеплоди, цибулини, бульбові.

22 травня – молодик, садити, сіяти, обробляти яким-небудь чином землю не рекомендується.

23 травня – можна саджати боби і кучеряві рослини. Хороший момент для обрізання зайвих пагонів, прополювання грядок, підготовки ділянки для посадки, мульчування, обприскування і обкурювання від шкідників.

24 травня – хороший день для висадки бобових і кучерявих рослин, видалення зайвих пагонів, мульчування, боротьби з шкідниками, хворобами. У цей день також можна сіяти петрушку і пересаджувати полуницю.

25 травня – відмінний час для посадки та пересадки майже всіх рослин, особливо кавунів, бобових, баклажанів, кабачків, патисонів, огірків.

26 травня – гарний час для посадки низькорослих рослин, а от з високорослими краще почекати. Рекомендується посадити розсаду низьких сортів помідорів, перцю, капусти, баклажанів, посіяти огірки, кабачки і бобові.

27 травня – Місяць несприятливо впливає на висаджені садово-городні культури. Зате можна посадити дерева або кущі, скосити траву для уповільнення зростання, зайнятися мульчуванням і боротьбою з шкідниками.

28 травня – в цей день ризиковано садити овочі і квіти, краще зайнятися чагарниками і деревами: посадити, сформувати крони, обприскати від шкідників і хвороб. На городі можна прорідити сходи.

29 травня – день не підходить для посадок будь-яких садово-городніх культур. Зате можна посіяти теплолюбні трави, такі як розмарин, майоран
і базилік.

30 травня – несприятливий час для посадки як насіння, так і розсади, зате вдале– для декоративних рослин і чагарників. У цей період добре приживаються кучеряве види. Рекомендується обробити вже посаджену полуницю.

31 травня – краще не садити овочі, фруктові або ягідні дерева. Можна скосити траву, щоб повільніше зростала, розділити і пересадити багаторічні рослини.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що синоптики різко змінили прогноз на травень місяць, і судячи з нових таблиць погоди, дощі в країні закінчаться разом з квітнем. Погода в Україні в травні цього року буде дуже посушливою.

Джерело: Народна Правда
загрузка...