Крим опинився в продуктовій ізоляції: в магазинах порожніють полиці, а ціни зростають

Крим опинився в продуктовій ізоляції: в магазинах порожніють полиці, а ціни зростають
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Жителі Криму скаржаться на те, що опинилися в продуктовій ізоляції: з території материкової України товари не надходять, а Росія погано постачає на півострів продукти. Все це вже призвело до зростання цін.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Автор статті зазначає, в останні дні жителі Криму почали запасатися таким продуктами першої необхідності, як цукор, соняшникова олія, крупи і борошно. В окремих точках людям видають на руки не більше 3 кг цукру і 2-3 л соняшникової олії. На цьому тлі ціни на крупи зростають з кожним днем.

“Все це стало наслідком недолугої економічної політики РФ. Ще в грудні минулого року уряд країни-агресора прийняло рішення про контроль цін на соціальні продукти, такі як цукор і соняшникова олія. В результаті потихеньку вони почали зникати з полиць, адже виробники не хочуть торгувати собі в збиток “, – йдеться в статті.

Причина дефіциту – обмеження роботи КПП через COVID-19. Якщо раніше мешканці Криму могли поїхати в Херсонську область за продуктами, то зараз вони цього зробити не можуть. Крім того, в Росії також утворився дефіцит товарів і на півострів їх везуть все менше і менше.

Але і це ще не все. Через брак води зменшилось виробництво і власних продуктів. Наприклад, зараз навіть помідори привозять з Краснодарського краю РФ.

Ще одна проблема – РФ стала заручницею свого імпортозаміщення. Поки одні давили тракторами дешеву і якісну продукцію з Європи, інші піднімали ціни на місцеві продукти. В результаті їжа як в РФ, так і на півострові стає дорогою.

Також наголошується, що рівень життя в Криму краще не став. Раніше агентство РІА Новини Крим показало цифри доходів на душу населення: Краснодарський край – 42,6 тисячі рублів (17 750 грн), Севастополь – 37 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 400), а в середньому по Криму – 24,8 тисячі (10 300 грн).

При цьому в цьому році продуктовий кошик з мінімальним набором продуктів на півострові подорожчала на 15%:

  • Картопля подорожчала на 60%;
  • Цукор – на 30%;
  • Яйця – на 50%;
  • Морква – на 70%.

Тепер рис коштує 50-60 рублів (21-25 грн), макарони 65 (27 грн) за півкіло, пачка масла – 180 (75 грн), пляшка молока – 70-90 (29-37 грн), куряче філе – 250 ( 104 грн), гречка – 85 (35 грн).

Як повідомлялося раніше, “влада” окупованого Криму намагається забрати квартиру в Севастополі в української військовослужбовця Тетяни Шевчук, яка перейшла на бік Росії в 2014 році під час так званої “кримської весни”.

Глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко заявив , що загроза настання Росії з території тимчасово окупованого Криму є, але стратегічні задуми військово-політичного керівництва РФ невідомі.

 

 

Джерело: Народна Правда