Світла п’ятниця після Великодня: чого не можна робити у цей день

Світла п'ятниця - найголовніший день на Великодньому тижні

Світла п’ятниця після Великодня: чого не можна робити у цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Тиждень після Великодня, який цього року припадає на період з 3 по 9 травня, називається Світла седмиця або Світлий Великодній тиждень.  І найважливіше свято буде в п’ятницю. Вона так і називається – Світла п’ятниця.

Ми б хотіли розповісти вам більше про це свято, щоб ви знали його історію, традиції, чому  Світлу п’ятницю взагалі відзначають і що потрібно зробити в цей день, а що краще не робити.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Що таке Світла п’ятниця і як її відзначають

П’ятницю Світлої седмиці відзначається на честь великої і світлої події для всіх віруючих людей – воскресіння Ісуса Христа. Як ми вже сказали, її відзначають на наступний тиждень після Великодня.

А Світлою вона називається, бо присвячена такій  світлій і радісній події – воскресінню Ісуса.

П’ятниця Світлої седмиці: традиції свята

В церквах і у всіх храмах в цей день відзначають пам’ять ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”. Тут традиції так само пов’язані з водою, на богослужінні її освячують, а після цього роблять хресний хід до найближчої водойми.

Люди, які відвідали церкву і набрали води,  використовують її в своїх цілях: поливають город, дерева, сад – вважається, що це посприяє гарному врожаю.

Ну а крім цього, були традиції, які не зовсім пов’язані з релігією і християнством, але вони все одно досить цікаві. Наприклад, у слов’ян була поширена традиція в Світлу п’ятницю запрошувати зятя в гості до тещі і тестя. Тому п’ятницю називали Прощеним днем.

А в деяких регіонах люди запрошували в гості не тільки зятя, а й всю його родину. А дівчата в цей день дуже рано прокидалися, щоб вмитися ранковою росою, вони вірили, що роса допоможе зберегти їм молодість і красу.

Світла п’ятниця: чого не можна робити

У цей день немає дуже строгих заборон, але деяких правил все ж  варто дотримуватися. Не можна забувати, що цей тиждень повністю приурочений радісній події, тому і поводитися потрібно відповідно – не можна злитися, лихословити, лаятися і так далі.

Так само, в цей день заборонено відвідувати кладовище. Для цього є спеціальний день – Радониця, який відзначається 7 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Великдень 2021: відеопривітання і музичні листівки

Джерело: Народна Правда
загрузка...