ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Вірастюка нардепом

ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Вірастюка нардепом
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

5 травня Центральна виборча комісія встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України за поданою ним заявою.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату комісії.

Loading...

“Комісія звернула увагу, що згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду у цій справі, викладеною у постанові від 2 травня, реєстрація обраної особи депутатом перебуває у відношенні причини і наслідку, де встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі є причиною для рішення про реєстрацію обраного депутата, а його реєстрація – наслідком рішення ЦВК про встановлення результатів виборів”, – йдеться в повідомленні.

Заступник голови Комісії Віталій Плукар зазначив, що Комісією приймаються всі заходи для пошуку найбільш оптимального шляху вирішення даної ситуації, зокрема, з урахуванням законодавчо визначених повноважень ЦВК і позиції суду.

Передісторія:

До ЦВК 27 квітня 2021 року надійшла заява Василя Вірастюка  разом з відповідними документами, необхідними для реєстрації його народним депутатом України.

Водночас дії Комісії стосовно встановлення нею 22 квітня 2021 року результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року були оскаржені до Верховного Суду кандидатом в цьому окрузі Шевченком О.Л. та партією “За майбутнє”.

Так, 29 квітня Верховний Суд своєю ухвалою заборонив Комісії вчиняти дії з реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України до набрання законної сили рішенням.

Водночас Постановою Великої Палати Верховного Суду від 1 травня скасовано протокол Центральної виборчої комісії від 22 квітня 2021 року про результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі.

Раніше Глава комісії Олег Діденко зазначив , що виборчий процес на окрузі №87 був непростим і закликав правоохоронців розслідувати дані про порушення.

Як ми вже розповідали раніше, Івано-Франківський окружний суд визнав незаконним рішення про перерахунок голосів на двох дільницях 87-го округу на довиборах до Верховної Ради.

Джерело: Народна Правда
загрузка...