В Україні можуть скасувати штамп в паспорті про місце проживання і довідку про прописку

В Україні можуть скасувати штамп в паспорті про місце проживання і довідку про прописку
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про надання електронних послуг по реєстрації місця проживання в Україні. Документ, у разі прийняття дасть можливість отримувати прописку онлайн. Крім того, з українських паспортів зникне штамп про місце проживання.

Відповідний документ був опублікований на сайті Верховної ради.

Loading...

Поява законопроекту № 5463 під назвою “Проект закону про реалізацію публічних електронних послуг по реєстрації та декларування місця проживання в Україні” прокоментував віце-прем’єр-міністр – міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров.

Як заявив міністр, зараз українцям для реєстрації місця проживання в паспорті або отримання довідки до ID-картки, потрібно відвідувати кілька установ і очікувати в чергах. Ухвалення закону позбавить громадян цього.

“Досить авторизуватися в додатку “Дія” або на порталі і зробити кілька кліків. Також ми відчепимо прописку від багатьох життєвих ситуацій, де вона дійсно не є необхідною”, – зазначив він.

Також за словами міністра, кожен третій українець прописаний не за фактичним місцем проживання, а приблизно один мільйон чоловік взагалі не мають прописки.

“Новий законопроект зробить зміна місця реєстрації проживання декларативним”, резюмував міністр.

Як ми вже розповідали раніше, українців, які ігнорують правила реєстрації за місцем проживання , можуть оштрафувати

Джерело: Народна Правда
загрузка...