В Україні різко подорожчав основний продукт харчування: несподівана причина

В Україні різко подорожчав основний продукт харчування: несподівана причина
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні триває зростання цін на хліб. Так, за останній рік його вартість збільшилася на 12,5% і подорожчання не зупиняється.

Подробиці розповів економічний експерт Олег Пендзин, передає Голос.

“Незалежно від ситуації на світовому ринку з ціною пшениці хліб в Україні дорожчає щомісяця на 1-1,5%. І якщо на даний момент в Україні загальна інфляція 7,5%, то за рік хліб в Україні подорожчав на 12,5%”, – підкреслив експерт.

За його словами, допоки на світовому ринку буде рости вартість пшениці, хліб в Україні продовжуватиме дорожчати. І ця ситуація не зміниться до червня 2021 року.

“На світовому ринку ціни на пшеницю зростають, але вони будуть рости приблизно до червня 2021 року. У червні, я прогнозую, зміняться прогнози на урожай, який збирають в Європі. І якщо там буде урожай пшениці хороший, то зерно почнуть швидко продавати за зниженою ціною. Якщо на європейському континенті урожай чекатимуть поганий, то ціна пшениці буде триматися, щоб пізніше продати за гарною ціною”, – сказав економіст.

Як ми вже розповідали раніше, жителі окупованого Криму скаржаться на те, що опинилися в продуктовій ізоляції: з території материкової України товари не надходять, а Росія погано постачає півострів продуктами. Все це вже призвело до зростання цін.

Тим часом, ціни на продукти в Україні продовжують рости. З початку року найбільше подорожчали овочі, яйця, масло і цукор.

Джерело: Народна Правда