Блінкен пообіцяв, що Росія відповість за агресію по відношенню до України

Блінкен пообіцяв, що Росія відповість за агресію по відношенню до України
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Якщо Росія продовжить необачні або агресивні дії як по відношенню до України, так і по відношенню до інших країн – партнерів США, Вашингтон відповість. Не з метою ескалації або пошуку конфлікту, а тому, що такі дії не можуть залишатися безкарними.

Таку заяву в інтерв’ю “Радіо Свобода” зробив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Loading...

За його словами, США розглядають будь-які розумні варіанти для стримування агресивних дій Росії проти України або іншої держави.

“Я не хотів би відповідати на гіпотетичні питання про те, що ми могли б зробити в майбутньому. Але просто скажу: коли мова заходить про спробу стримати агресію або відповісти на неї, ми розглянемо будь-який розумний варіант, тому що, як я вже говорив, ми рішуче даємо зрозуміти, що будуть наслідки в різних областях”, – підкреслив Блінкен.

Державний секретар США підкреслив, що Вашингтон надає перевагу більш стабільним і передбачуваним відносинам з Росією:

“Але одночасно також не менш важливо, і ми переконані в цьому, що якщо Росія продовжить необачні або агресивні дії як по відношенню до України, так і по відношенню до інших країн, які є нашими партнерами, то ми відповімо. Не з метою ескалації або пошуку конфлікту, а тому, що такі дії не можуть залишатися безкарними. Вкрай ясно, що наслідки будуть”.

Він також додав, що під загрозу поставлено дві речі: перша – права українського народу, його суверенітет, цілісність території, демократія, друга – принципи, які впливають в тому числі і за межами України.

Держсекретар США пояснив, що ці принципи включають в себе, наприклад, уявлення про те, що поняття “сфера впливу” треба було забути після Другої світової війни. І що інша країна не може просто взяти і силою змінити кордони свого демократичного сусіда, не може диктувати іншій, яку політику проводити і з ким вступати в союзи.

Нагадаємо, 6 травня президент України Володимир Зеленський і державний секретар США Ентоні Блінкен провели офіційну зустріч . Сторони обговорили російську агресію, візит Джо Байдена, безпеку в Чорноморському і Азовському регіонах і проблему корупції.

На зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном був названий спосіб зупинити російську агресію проти України.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...