COVID-сертифікати в Україні: Степанов засмутив любителів підробок

COVID-сертифікати в Україні: Степанов засмутив любителів підробок
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Сертифікати вакцинації проти COVID-19, які повинні з’явитися в Україні, підробити буде неможливо.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає “Гордон”.

За його словами, документи намагаються зробити сумісними не тільки з тими, які будуть видавати в країнах Євросоюзу, а й в інших державах: “Всі дані будуть повністю захищені. Вони з нашої центральної бази даних, які ми будемо вивантажувати в залежності від побажань того чи іншого громадянина”.

За його словами, інформація буде міститися в електронному вигляді. Якщо щось треба буде роздрукувати, це можна буде зробити за допомогою генерування QR-коду, в якому будуть зашифровані всі дані.

“Підробити – ні. Те, в чому нас переконують фахівці, – що це буде майже неможливо. Напевно, підробити QR-код можна, але наслідки цієї підробки … Тому що воно буде повністю стикуватися з нашою центральною базою даних і буде обмін ними зокрема з нашими європейськими колегами “, – додав глава МОЗ.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Лишко пояснив , коли українцям почнуть колоти другу дозу вакцини від COVID-19.

А глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в липні-серпні Україна очікує на перші поставки вакцини NovaVax. Стосовно вакцини CoviShield від Serum Institute, то, за його словами, наша країна виявилася в заручниках ситуації, адже Індія заблокувала експорт препарату.

 

Джерело: Народна Правда