День матері-2021: що слід знати про свято

День матері-2021: що слід знати про свято
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

День матері щорічно відзначається у другу неділю травня. Цього року свято припадає на 9 травня.

У День матері діти традиційно дарують листівки і вироби, зроблені своїми руками, присвячують мамам вірші, співають пісні або готують сніданки, пише НАРОДНА ПРАВДА .

Loading...

У США День матері вперше привселюдно був підтриманий відомою американською пацифісткою Джулією Уорд Хоув у 1872 році. День матері за версією Джулії Уорд – день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Концепція Джулії Уорд не знайшла широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах.

У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Віргінія перший визнав День Матері офіційним святом. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни (в їх числі: Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Австралія, Україна, Естонія та ін. ), а ще понад тридцять відзначають свято в інші дні.

У США і Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Причому колір має значення, так кольорова гвоздика говорить про те, що мати людину жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам’ять про померлих матерів.

Нагадаємо, в Україні День матері не рахується державним святом . Однак даний факт не заважає Українці говорити слова подяки матерям і дарувати квіти і подарунки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...