День пам’яті і примирення 2021: історія 8 травня і прикмети

Іменини Василь, Марк, Сергій

День пам’яті і примирення 2021: історія 8 травня і прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

8 травня святкується День пам’яті і примирення , присвячений загиблим у Другій світовій війні. Крім того в цей день відзначається: Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Ніч жінок в Норвегії, Канадський фестиваль тюльпанів, Травневий свято в Великобританії. А за народним календарем Марк Ключник.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

День пам’яті і примирення

7 травня 1945 у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. При цьому антигітлерівська коаліція офіційно прийняла його тільки 8 травня о 23:01 за берлінським часом (у Москві вже було 00:01 9 травня). У зв’язку з різницею в часі більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня (офіційна назва свята – «День перемоги в Європі»), в той час як країни колишнього СРСР – 9 травня.

У листопаді 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті і примирення. Таким чином в ООН визнали, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування. Резолюція пропонує всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

Для України 8 травня День пам’яті і примирення нове державне свято. Його ввели тільки в 2015 році за указом колишнього президента Петра Порошенка.

8 і 9 травня в Києві, а також інших населених пунктах проходять заходи, присвячені Перемозі над нацизмом в Європі, Дню пам’яті і примирення і Дню Перемоги.

Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного півмісяця відзначається щорічно 8 травня і заснований на честь швейцарського бізнесмена, громадського діяча і гуманіста Жана Анрі Дюнана. В середині 19 століття з ініціативи Дюнана вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. А в 1863 році за його ж ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному комітету Червоного Хреста.

Марк Ключник
У цей день відзначається пам’ять Марка – апостола від сімдесяти, вірного супутника святих Павла і Варнави.

У народі Марка іменували Ключником, тому що існувало повір’я: саме у цього святого зберігаються ключі, якими він може відімкнути небо і випустити дощі. Тому йому в цей день молилися про те, щоб не сталося посухи. За опадів ворожили на майбутнє. Говорили: «Якщо випаде у травні три дощі добрих, то і хліба буде на три роки повних”. У той же час ясний день на Марка обіцяв хороший урожай ярих. Про безхмарну погоду в цей час існувала жартівлива приказка: «На Марка небо яскраво: бабам в хаті жарко». День Марка Ключника називали ще пташиним святом. В цей час пернаті поверталися в рідні краї цілими зграями.

На жаль, в цьому році через коронавируса День пам’яті і примирення (8 травня) і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) в Києвіне відзначатиме.

Джерело: Народна Правда
загрузка...