Погода у травні: Укргідрометцентр дав детальний прогноз

У першій половині місяця ймовірні заморозки, літо настане у другій половині травня

Погода у травні: Укргідрометцентр дав детальний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

У першій половині місяця в Україні у другій половині травня в Карпатах, на півночі, сході країни і в більшості центральних областей ймовірні заморозки на поверхні ґрунту, місцями і в повітрі.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прогноз Гідрометцентру.

За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 34-77 мм, в Карпатах 95-120 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

“Стійкий перехід середньої добової температури через 15 градусів тепла, що є кліматичним показником початку літа, відбувається в південній половині країни – в першій половині, на решті території – у другій половині травня”, – йдеться в повідомленні.

За даними спостережень середня місячна температура повітря травня становить 13-17 градусів тепла, в гірських районах 7-12 градусів тепла. Абсолютний мінімум температури повітря становить 0-6 градусів морозу, місцями в Сумській області та в гірських районах 7-10 градусів морозу, на узбережжі морів 0-3 градусів тепла; абсолютний максимум – 31-37 градусів тепла, на півдні та сході країни місцями до 38-39 градусів, в гірських районах 22-30 градусів.

Середня місячна кількість опадів 22-60 мм, в західних, Вінницькій областях та горах Криму 62-81 мм, в Карпатах та на Прикарпатті-85-148 мм.

Нагадаємо, що в той же час народний синоптик Леонід Горбань прогнозує, що перші числа травня Україну захоплять дощі, але вони будуть недовготривалими. Вже через кілька днів почнеться справжня літня спека, а 8-10 травня стовпчики термометрів піднімуться місцями до 30 градусів.

“Травень буде жаркий і посушливий, в середині місяця більше двох тижнів – без опадів. З 2 по 27 травня майже по всіх областях, крім Карпат, не буде дощу. Сухо, жарко, температура 28 – 32 градуси”, – прогнозує синоптик.

Незначний спад температури до 27 градусів варто очікувати українцям лише в середині місяця. Після 20 травня стовпчики термометрів опустяться до комфортних 23 – 25 градусів.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що погода в Україні 1 травня приготувала сюрприз у вигляді дощів з грозами, при цьому буде досить тепло.

Джерело: Народна Правда
загрузка...