Степанов зізнався, коли Україна отримає вакцину NovaVax

Степанов зізнався, коли Україна отримає вакцину NovaVax
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в липні-серпні Україна очікує на перші поставки вакцини NovaVax. Стосовно вакцини CoviShield від Serum Institute, то наша країна опинилася в заручниках ситуації, адже Індія заблокувала експорт препарату.

Подробиці переговорів з власником Serum Institute Сайрусом Пунавалом Степанов озвучив в Facebook.

Loading...

В ході переговорів, за його словами, була досягнута домовленість про постачання в Україну вакцин NovaVax і AstraZeneca / CoviShield.

“Вже в липні-серпні ми очікуємо на перші поставки вакцини NovaVax, із законтрактованих нами 10 млн. Обговорили з паном Пунавалою можливість збільшення обсягів постачання NovaVax з 10 до 15 млн вже цього року. А також збільшення обсягів першої партії вакцин – з 2 до 4 млн доз. Щодо чергових постачань AstraZeneca/CoviShield. Хочу нагадати, що згідно з нашим контрактом півтора мільйона доз цієї вакцини Україна повинна була отримати ще до 31 березня. Але індійський уряд не дає дозвіл на їх експорт. У заручниках такої ситуації, коли вакцини проплачені, але вивезти їх не можна, перебувають й інші країни, зокрема Великобританія”, – написав Максим Степанов.

Як повідомлялося раніше, Національний план по вакцинації від COVID-19 в квітні недовиконали в 4 рази – в минулому місяці лікарі зробили менше 800 тисяч щеплень, хоча планувалося вколоти 2,5 мільйона доз.

Європейський союз розширив перелік третіх країн, громадянам яких дозволили відвідувати територію країн-учасниць ЄС в період пандемії COVID-19. Цілком очікувано, що Україна в ньому немає.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...