В Україні подорожчають яловичина та хліб: економіст озвучив причини

В Україні подорожчають яловичина та хліб: економіст озвучив причини
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціни на продукти в Україні продовжать зростати. З початку року вже рекордно подорожчали цукор, соняшникова олія та яйця, а незабаром українцям варто чекати нові ціни на хліб і яловичину.

Про це розповів економічний експерт Олексій Дорошенко, повідомляє “ГолосUA”.

Експерт зазначає, що після подорожчання почався тренд на зниження цін: “Почали дешевшати сезонні овочі. По-друге, почали знижуватися ціни на яйця. Разом з тим, українські виробники яєць стали знову виходити на європейські ринки, а це погано для внутрішнього споживача. Ціни на яйця просіли, але не сильно. Також у всьому світі спостерігається тренд подорожчання яловичини, і Україна не виняток. Це пов’язано зі скороченням поголів’я”.

Також він підкреслює, що не падають ціни на кукурудзу, олію і комбікорми. Вниз пішли лише ціни на пшеницю.

“У минулому році ціни на пшеницю скакали. Сама сировина за останні кілька місяців подорожчала на 25%, а хліб – на 20%. Тобто, між сировиною і кінцевим продуктом різниця 5%. Тому ціни на хліб продовжують зростати. Але пекарі говорять, що потенціал зростання цін становить 3-4%. Іншими словами, значного зростання цін на хліб не буде, бо попит на пшеницю не збільшується. Але говорити про те, що продукти в найближчі роки будуть дешевшати, не варто”, – додав Дорошенко.

Він також прогнозує, що ціни на фрукти зростатимуть: “Їх буде достатньо, бо не було заморозків і граду. Всі садівники готуються до хорошого урожаю. Більш того, ціни навіть можуть знизитися. У цьому році ми побачимо хороший урожай яблук, груш, абрикос, черешень і різних ягід “.

Як повідомлялося раніше, в Україні триває зростання цін на хліб. За останній рік його вартість збільшилася на 12,5% і подорожчання не зупиняється.

Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства пропонує підвищити мінімальні ціни на алкоголь.

 

Джерело: Народна Правда