Венеціанська комісія підтримала закон Зеленського про в’язницю за брехню в деклараціях

Венеціанська комісія підтримала закон Зеленського про в’язницю за брехню в деклараціях
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Венеціанська комісія схвалила законопроект президента Володимира Зеленського про в’язницю за брехню в деклараціях.

Loading...

Нагадаємо, в січні Володимир Зеленський вніс в Раду законопроект, який пропонує повернути позбавлення волі за недостовірне декларування (в кінці 2020 року Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування). У підсумку в середині квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект про відновлення позбавлення волі за брехню в деклараціях.

Напередодні Венеціанська комісія встановила, що документ відповідає міжнародним зобов’язанням України. У комісії відзначили, що посилення санкцій повинно супроводжуватися посиленням антикорупційних інституцій і механізмів:

“Підвищення санкцій може бути необхідно, але цього недостатньо, якщо антикорупційні інституції не працюють належним чином”.

На думку комісії, законопроект не суперечить рішенню Конституційного суду України і відповідає попереднім рекомендаціям комісії.

Одночасно з цим в комісії шкодують, що посилити покарання зможуть тільки до наступного циклу декларування – до 1 квітня 2022 року.

Нагадаємо, в березні у Верховній Раді включили до порядку денного законопроект №5153 про введення так званої «нульової» декларації – вона розрахована на тих українців, які хочуть узаконити зароблені в тіні активи.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...