Молчанов про виробництво вакцини від Covid-19: Влада тільки тепер дійшла до того, про що Медведчук домовився в жовтні 2020 року

Молчанов про виробництво вакцини від Covid-19: Влада тільки тепер дійшла до того, про що Медведчук домовився в жовтні 2020 року
Автор Желізняк Олександр в Новини

Чинна влада буквально пару тижнів тому зрозуміла, що для вакцинації населення від коронавірусної інфекції непогано було б використовувати вакцину, вироблену хоча б за ліцензією, але на українських підприємствах.

Таку думку в ефірі “Першого Незалежного” озвучив політолог Кирило Молчанов, повідомляє Форум

Loading...

“До того, що пропонував голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук ще в жовтні минулого року, влада прийшла лише зараз. Виникає питання, чи піднімав Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном питання виробництва за Ліцензією того ж препарату Pfizer. Чому б цій компанії не надати технологію виробництва вакцини Україні, раз ми партнери і союзники США? Однак, є впевненість, що в цьому питанні з боку США буде відмова. Навряд чи вони захочуть ділитися своїми напрацюваннями”, – переконаний експерт.

На думку Молчанова, якби в Україні було власне виробництво вакцини від коронавірусу, з’явилася б і можливість скласти чіткий план вакцинації населення.

“А коли нам щось привезли, щось не довезли, та ж Індія заявила, що поставки вакцини відкладаються… У підсумку, Україна бігає по світу з простягнутою рукою, вигукуючи “Дайте нам хоч що-небудь”. Це-шлях в нікуди. Мінімум три-чотири підприємства є в Україні, здатні випускати вакцину за Ліцензією”, – заявив політолог.

Політичний експерт пояснив також, чому українська влада не погодилася на реалізацію домовленостей щодо вакцини “Супутник V”, досягнутих Віктором Медведчуком під час його візиту до Москви.

“Потужності для виробництва подібної вакцини в Україні реально існують, але владі на момент домовленостей Медведчука щодо вакцини було невигідно, щоб ОПЗЖ перехопила у неї ініціативу в плані угод про це. Потім главу МОЗ Максима Степанова викликали в посольство США в Києві, щоб сказати, що в Україні ніяких російських вакцин бути не повинно. А на створення власної вакцини Україні доведеться витратити мільярди доларів”, – резюмував Кирило Молчанов.

Джерело: Народна Правда
загрузка...