Радониця-2021: коли можна йти на кладовища

Поминальні дні перенесено на Троїцьку батьківську поминальну суботу - 6 червня 2020 року

Радониця-2021: коли можна йти на кладовища
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Сьогодні, 11 травня, у православних Радониця. Вона традиційно припадає на дев’ятий день після Великодня і вважається батьківським днем, коли люди поминають померлих родичів. Другу назву – Пасха (Великдень для померлих). Однак в 2021 роду поминальні дні в Україні перенесли через карантин, введеного в зв’язку з пандемією коронавіруса.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, які рішення прийняли в різних містах і областях, пише “Апостроф”.

Київська міська державна адміністрація заявила, що в поминальні дні, які зазвичай проходять на наступні вихідні після Великодня, кладовища будуть закриті через рекомендації Міністерства охорони здоров’я, але вшанувати пам’ять померлих можна буде 6 червня – в Троїцьку поминальну суботу.

Loading...

Виняток становить обряд поховання за умови дотримання протиепідемічних заходів та присутності не більше 10 осіб, відстань між якими повинна становити не менше 1,5 м.

У Київській області доступ громадян до кладовищ буде обмежений в період з 20 квітня по 3 травня. У цей час туди не зможе їздити транспорт, за винятком вантажних автомобілів і спецтехніки, задіяних в обрядах поховання.

В Одеській області відвідування кладовищ обмежили з 21 квітня через зростання кількості заражених коронавірусом – до завершення карантинних заходів. Поминальні дні після Великодня і проведення заупокійних молитов перенесли на Троїцьку батьківську поминальну суботу.

У Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Вінницькій, Миколаївській та Сумській областях кладовища в поминальні дні після Великодня будуть закриті, гробки будуть 6 червня. Решту ж областей закликали також наслідувати їхній приклад.

Нагадаємо, у травні 2021 православні українці відзначатимуть День Миколи Чудотворця, а також Вознесіння Господнє.

Джерело: Народна Правда
загрузка...