Україна може отримати від МВФ ще 2 транші, – Шмигаль

Україна може отримати від МВФ ще 2 транші, – Шмигаль
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна обговорює з Міжнародним валютним фондом діючу програму допомоги, переговори про нову програму не ведуться.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, згідно з чинною програмою Україна може отримати ще два транші: “Ми не починали з МВФ переговори про нову програму. У нас поки триває діюча програма, фактично у нас попереду два транші”.

“Ми працюємо з МВФ майже в щотижневому режимі. Під час останнього спілкування пару тижнів назад ключовими питаннями залишалися антикорупція, НАБУ, НАЗК та Вища рада правосуддя. Інших питань немає. Інші питання технічні по типу макропоказників на 2022-2023 роки, бюджетна декларація. Ще було питання реформи СБУ в частині передачі повноважень по економічних злочинах в Бюро економічної безпеки. Закон про БЕБ прийнятий, закон про реформу СБУ прийнятий в першому читанні.

Був ще один момент про розблокування великої приватизації – закон прийнятий, велика приватизація unlocked. Закон про НАБУ в тій редакції, яка сьогодні знаходиться в парламенті, повністю задовольняє наших партнерів, будемо його приймати – з фракцією вже говорили. Закон про ВРП – отримали висновки Венеціанської комісії, всіх задовольняє, будемо приймати. І закон про НАЗК, про посилення кримінальної відповідальності, також наших партнерів, в тій редакції, яка вже є, задовольняє.

Ще був прийнятий закон щодо земельної реформи, зараз буде на розгляді ще один. Це теж два ключові закони для макрофіна і для МВФ. Тобто за всіма законодавчими питаннями ми показали прогрес і просунулися вперед.

Як тільки будуть у другому читанні прийняті ці закони, ми виходимо на переговори по тексту меморандуму на продовження співпраці і отримання траншу”, – заявив прем’єр-міністр.

Раніше в цьому ж інтерв’ю Денис Шмигаль заявив , що Міністерство охорони здоров’я закликає українців вакцинуватися від COVID-19, обіцяючи всілякі «бонуси» і COVID-сертифікати. Він також говорив, що адаптивний карантин в Україні продовжать мінімум до серпня, але якщо до Дня Незалежності, який відзначають 24 числа, лікарі вакцинують більшість людей, уряд розгляне варіанти його пом’якшення.

Джерело: Народна Правда