В Україні продавали підроблену вакцину від Pfizer по $250 за укол

В Україні продавали підроблену вакцину від Pfizer по $250 за укол
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Силовики Служби безпеки України викрили шахраїв, які продавали підробку відомої вакцини від COVID-19 від Pfizer/BioNTech.

Подробиці повідомляє прес-служба відомства.

Loading...

За інформацією СБУ, зловмисники рекламували свої послуги і стверджували, що можуть доставити вакцину Pfizer. Насправді, вони займалися шахрайством і не мали жодного відношення до оригінальної продукції.

Співробітники спецслужби встановили, що до складу угруповання входили громадяни України, Росії, Нігерії і Сьєрра-Леоне. Дізнавшись, що американська компанія офіційно розпочала поставки в Україну, шахраї вирішили на цьому заробити.

У мережі вони розмістили рекламу про функціонування підприємств, зареєстрованих на території України, які нібито мають можливість поставляти вакцину Pfizer. Щоб переконати клієнтів в наявності вакцини, члени злочинної групи показували клієнтам підроблені гарантійні листи від українських банків. Серед іншого, там були вказані розрахункові рахунки для переказу коштів, які відкриті на громадян України. Вартість однієї фейкової вакцини становила $250.

СБУ встановила, що зловмисники працювали, в першу чергу, на клієнтів з Росії і Індії – саме туди була таргетована їх рекламна кампанія. В результаті СБУ, співпрацюючи з Міністерством охорони здоров’я та Київською прокуратурою, перекрила канал незаконного продажу підробленої вакцини Pfizer.

Відповідно до політики американської компанії «Пфайзер Продактс Інк» поставки вакцини проти COVID-19 здійснюються лише за контрактами, укладеними між компаніями групи “Pfizer” і державою.

В Україні продавали підроблену вакцину від Pfizer по 0 за уколВ Україні продавали підроблену вакцину від Pfizer по 0 за уколВ Україні продавали підроблену вакцину від Pfizer по 0 за укол

Як повідомлялося раніше, Міністерство охорони здоров’я закликає українців вакцинуватися від COVID-19, обіцяючи всілякі «бонуси» і COVID-сертифікати.

Смертність від COVID-19 в Україні в реальності набагато вище офіційної статистики – 138 507 осіб проти офіційних 46 737 чоловік. До такого висновку прийшли експерти незалежної дослідницької організації «Інститут показників і оцінки здоров’я» при Медичній школі Вашингтонського університету (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME).

Джерело: Народна Правда
загрузка...