13 травня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети

Іменини 13 травня: Василь, Ігнатій, Климент, Максим, Микита, Яків, Єфрем

13 травня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

13 травня відзначається День пам’яті святителя Ігнатія Брянчанінова, а за народним календарем Яків Теплий.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

День пам’яті святителя Ігнатія Брянчанінова

Святитель Ігнатій, єпископ Кавказький і Чорноморський (в миру Димитрій Олександрович Брянчанінов) народився в 1807 році в селі Покровському Вологодської губернії. Він походив з дворянського прізвища Брянчанінових, висхідного до боярина Михайла Бренка, героя Куликовської битви. Димитрія вабило чернече життя, але батько віддав його в Головне військове інженерне училище в Санкт-Петербурзі. Проходячи вчення, юнак замислився про відносність  наукових знань і марність вченості, які не ведуть до вічного життя. У пошуках істини він уважно читав твори святих отців Православної Церкви. У підсумку Димитрій прийняв рішення стати ченцем і в 1831 році він був пострижений у чернецтво.

Loading...

У 1861 році за прошенням єпископа Ігнатія було звільнено через хворобу. Вважалося, що святитель міг бачити стан душі інших людей. У коло його знайомих входили — А. С. Пушкін, В. А. Крилов, К. Н. Батюшков, М.І. Гнєдич, протоієрей Петро Турчанінов, М. І. Глінка, Н.В. Гоголь, К. П. Брюллов, П. С. Нахімов та інші.

Яків Теплий

Церква в цей день вшановує Якова Зеведеєвого — одного з апостолів, що згадуються в Новому Завіті. Він був старшим братом Іоана Богослова. Зеведеєвими братів Якова та Івана називали по імені їх батька Зеведея. Брати разом з апостолом Петром вважалися найближчими учнями Ісуса Христа. Тільки їх Син Божий зробив свідками свого Преображення.

На Якова спостерігали схід сонця. Якщо небо при цьому було чистим і ясним, то літо мало бути сонячним. А якщо ввечері зірки зійдуть і подме з півдня теплий вітер, то літо буде грізним, зате теплим і рясним.

12 травня відзначали Міжнародний день медичної сестри, День екологічної освіти, Лаг ба-омер (єврейське свято). У православних був День пам’яті дев’яти мучеників Кизических, а за народним календарем — Дев’ять цілителів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...