Місячний календар городника і садівника на травень 2021 року

Докладний календар городника та садівника на останній місяць весни

Місячний календар городника і садівника на травень 2021 року
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Місячний календар городника допоможе визначитися з термінами посадки овочевих культур.Май вважається одним з найбільш вдалих місяців для розвитку рослин. Сприятливо на їх зростанні позначається тепло і опади.

НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на meteoprog публікує місячний календар городника і садівника на травень 2021.

Loading...

Місячний календар городника і садівника на травень 2021 року по днях

Фази Місяця в травні 2021 року

  • Місяць росте з 1 по 6 травня
  • Повний місяць – 7 травня
  • Місяць убуває 8 по 21 травня
  • Молодик – 22 травня
  • Місяць росте з 23 по 31 травня

1 травня. В цей день в городі варто зайнятися розпушуванням сухої землі, прополкою, боротьбою зі шкідниками та хворобами рослин. Можливий посів спаржі, квасолі, салату, базиліка. Вносити добрива не рекомендується, полив буде не ефективний. Також варто утриматися від пересаджування рослин.

2 травня. Сприятливий день для посадки однорічних і витких квітів. Можна зайнятися покосом трави для уповільнення її зростання. Не рекомендується садити овочі та фруктові дерева. Зате добре приживуться посаджені в цей день декоративні рослини, не призначені для плодоношення. З квітів рекомендується садити виткі рослини.

3 травня. Також сприятливий день для посадки однорічних і витких квітів. Можна зайнятися пересадкою багаторічників, а в саду проводити обприскування від шкідників і хвороб. Овочі і фруктові дерева, як і в попередній день, саджати не рекомендується.

Місячний календар садівника з 30 квітня по 12 травня: що і коли садити

4 травня. Рекомендується посадка квітів, закладка насіння на зберігання. Також цей день сприятливий для посадки кісточкових фруктових дерев. Будуть ефективні полив і сінокіс. У цей день відмінною ідеєю стане зрізання квітів, створення газонних орнаментів і догляд за кімнатними рослинами. Можна садити кабачки, гарбуз, огірки, квасолю, горох, розсаду капусти, зелена цибуля.

5 травня. Рекомендації будуть такими ж як і на попередній день. Тільки гарбуз садити не варто, а замінити її можна кавунами чи динями.

6 травня. Сприятливий день для посадки огірків, кабачків, перцю, баклажанів, гарбуза, дині, томатів, картоплі, цвітної капусти, гороху, петрушки листової, щавлю, селери. Можна робити полив і вносити добрива. Хороший день для посадки будь-яких кольорів.

7 травня. Повний місяць. Турбувати рослини при повному місяці не рекомендується.

8 травня. Рекомендується бути обережніше при будь-яких садово-городніх роботах. Це день після повного місяця, тому краще нічого не садити. Можна зайнятися культивацією, прополкою, знищенням шкідників. Також ефективним стане покіс газону – трава і бур’яни будуть рости повільно.

9 травня. Сприятливий день для посівних робіт. Добре приживеться висаджена в цей день полуниця. Також можна посіяти редьку й ріпу, садити картоплю.

10 травня. Хороший день для розпушування і удобрення грунту, обрізки дерев. Час сприятливо для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. В цей день також можна вирощувати декоративні квіти, особливо троянди. Але пересадка квітів не рекомендується.

11 травня. У цей день варто садити картоплю, редис, ріпу, зелена цибуля, горох, квасоля, гарбуз, перець, часник, а також рихлити й удобрювати грунт. Сприятливий час для обрізки і щеплення дерев. Однак декоративні квіти пересаджувати не рекомендується.

12 травня. Вдалий день, щоб посадити декоративні рослини. В іншому можна дотримуватися рекомендацій на попередній день.

13 травня. У цей день варто збирати коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку, боротися зі шкідниками. Посіви і посадки не рекомендуються.

14 травня. День сприяє розпушування грунту, видалення бур’янів, боротьбі з хворобами рослин та шкідниками. Займатися посівної роботою, як і в попередній день, не рекомендується.

15 травня. Рекомендується займатися посадкою селери, редиски, цибулинних, перцю, капусти, баклажанів, помідорів, полуниці, малини, а також проводити щеплення дерев і ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.

16 травня. У цей день можна садити картоплю, редис, селера, томати, капусту, перець, баклажани, а також буряк і цибулю. Можна прищеплювати дерева і ягідні чагарники, а також вносити добрива і проводити полив.

17 травня. Сприятливий день, щоб зайнятися внесенням добрив і щепленням плодових дерев. Можна садити цибулю, редиску, селеру, а також тепличні рослини пересаджувати на відкриті клумби.

18 травня. Несприятливий день для посіву насіння і посадки будь-яких рослин. Також не варто проводити полив і пересаджувати рослини. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.

19 травня. Цей день також не підходить для посадки. Можна косити газон, лікувати рослини від хвороб, додавати добрива, знищувати шкідників або рихлити ґрунт.

20 травня. Сприятливий день для посадки моркви (на зиму), картоплі (на зберігання), гороху, квасолі, Мангольд, буряка, огірків, редиски, томатів, огірків, кореневої селери. Рекомендується також підстригання дерев і чагарників в цей день.

21 травня. Можна сіяти насіння однорічних рослин, червону квасолю, гарбуз, коренеплоди, цибульні рослини і бульбові культури. Підстригання дерев і чагарників також рекомендується.

22 травня. Молодик. Під час молодика все рослини вкрай вразливі, тому працювати на землі в цей день не рекомендується.

23 травня. Рекомендується посадка бобових і витких рослин (плетистая троянда, суниця, виноград). Гарний час для обрізки зайвих пагонів, видалення бур’янів з грядок, підготовки місця для посадки, мульчування, обприскування і обкурювання шкідників.

24 травня. Хороший день для посадки бобових і витких рослин, видалення зайвих пагонів, мульчування, боротьби з шкідниками і хворобами. У цей день можна також сіяти петрушку і садити полуницю.

25 травня. Відмінний час для посадки і пересадки практично всіх рослин, особливо динь, бобових, баклажанів, кабачків, гарбуза і огірків. Особливо добре садити низькорослі рослини, щоб отримати сильне стебло. Саджанці квітів і капусти добре укореняться в цей день. Не рекомендується застосування отрутохімікатів, посадка високорослих рослин.

26 травня. Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше – високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів).

27 травня. Місяць негативно впливає на садові рослини, посаджені в цей день. Рекомендується посадка чагарників і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. У цей день можна розпушувати грунт, видаляти бур’яни і боротися зі шкідниками.

28 травня. У цей день садити овочі та квіти ризиковано, краще звертати увагу на кущі і дерева: їх можна садити, формувати крони, обприскувати для боротьби з ушкодженнями. Відповідний момент для мульчування, боротьби з шкідниками, заготівлі лікарських трав.

29 травня. День не підходить для посадки садових рослин. Не рекомендується пророщувати насіння і пересаджувати рослини. Однак можна сіяти теплолюбні трави, такі як розмарин, майоран і базилік.

30 травня. Несприятливий час для посадки як насіння, так і живців, але вдале – для декоративних рослин і чагарників, не призначених для плодоношення (жимолость або шипшина). З квітів рекомендується садити виткі рослини. Покос сповільнить зростання трав.

31 травня. Краще не садити овочі, фрукти або ягоди. Сприятливий день для посадки однорічних і витких квітів. Можна зайнятися обприскуванням від шкідників і хвороб, проводити помірний полив.

Джерело: Народна Правда
загрузка...