Ринок землі: українці не хочуть ділитися з іноземцями

Ринок землі: українці не хочуть ділитися з іноземцями
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці не підтримують ідею надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг”.

Опитування експертів показало, що про відкриття ринку землі з 1 липня 2021 знають три чверті опитаних українців (78%), 22% українців нічого про це не знають.

При цьому 79% опитаних виступають проти надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення. Підтримують таку ініціативу тільки 15%.

На думку українців, найбільший вплив на прийняття рішення про введення ринку обігу (купівлі-продажу) земель сільськогосподарського призначення вплинули президент (32%) і Верховна Рада (32%). Лише 12% вважають, що на це рішення вплинув Кабмін.

Ринок землі: українці не хочуть ділитися з іноземцямиРинок землі: українці не хочуть ділитися з іноземцямиРинок землі: українці не хочуть ділитися з іноземцями

Як повідомлялося раніше, законом передбачено , що з 1 липня 2021 право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. Крім того, з 1 січня 2024 таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати в 10000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Згідно з підписаним законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Ринок землі повинні відкрити влітку, зараз активно проводиться підготовка до цієї події. Так один із напрямів, яким активно займаються різні держоргани останнім часом, – створення відкритих земельних реєстрів і онлайн-майданчиків, які дозволять кожному українцю бачити стан справ у земельній сфері. Другий важливий напрямок – зміни в законодавстві, які ще належить прийняти. На порядку денному – близько десятка законів і порядку 40 підзаконних актів.

 

Джерело: Народна Правда