В Одесі лікаря затримали при отриманні хабара: вимагав 11 тисяч доларів

В Одесі лікаря затримали при отриманні хабара: вимагав 11 тисяч доларів
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Одесі при отриманні хабара в 11 тисяч доларів був затриманий завідувач відділенням кардіохірургії однієї з комунальних медустанов.

Таку суму лікар зажадав і отримав від пацієнта за проведення операції на серці з протезування висхідного відділу аорти.

Loading...

Подробиці повідомили в Генпрокуратурі. Як було встановлено, задіяні в корупційній схемі медики систематично вимагали у хворих гроші.

«Проведення операцій вони оцінювали в суму від 86 тисяч до 400 тисяч гривень, в залежності від їх складності та стану пацієнтів. У медичному закладі систематично отримували гроші від громадян, які проходять лікування або потребують іншої медичної допомоги», – констатують правоохоронці.

У прокуратурі підтвердили, що такого роду операції повинні проводитися безкоштовно, згідно з чинним законодавством України.

«Придбання протезів, клапанів, шунтів та інших необхідних матеріалів здійснюється за бюджетні кошти», – підкреслили у відомстві.

В Одесі лікаря затримали при отриманні хабара: вимагав 11 тисяч доларів

Як уточнили в регіональному управлінні СБУ, співробітники якого брали безпосередню участь в «розробці хабарників», викрито посадових осіб центру кардіохірургії при Одеській обласній клінічній лікарні.

За даними попереднього слідства, схему організував завідувач відділенням медустанови, також він задіяв лікарів до вимагання грошей у пацієнтів за послуги, які підпадають під безкоштовну медичну допомогу.

«Задокументовано, як цей медик отримував неправомірну вигоду готівкою і особисто розподіляв гроші серед лікарів, задіяних в схемі. В ході обшуків вилучено “чорна” бухгалтерія, по якій розподілялися кошти, отримані від хворих», – заявили в управлінні.

Як ми вже розповідали раніше, медики перерахували ознаки мікроінсульту (малого інсульту), який все частіше “молодшає”, вражаючи не тільки літніх людей, а й зовсім молодих – не досягли 30-річчя.

Також нагадуємо, у пацієнтів після перенесеного COVID-19 можуть проявитися різні грибкові інфекції. Вони можуть спричинити за собою і інші проблеми зі здоров’ям

Джерело: Народна Правда
загрузка...