Вакцина CoronaVac виявилася ефективнішою, ніж показували дослідження: деталі

Вакцина CoronaVac виявилася ефективнішою, ніж показували дослідження: деталі
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Вакцина CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech Ltd під час клінічних випробуваннях показала набагато гірші результати, ніж західні вакцини. Однак після застосування в Індонезії з’ясувалося, що в реальності вона більш ефективна.

Loading...

Про це пише Bloomberg.

Індонезійські фахівці спостерігали за 128 290 щепленими медичними працівниками столиці країни Джакарти з січня по березень і виявили, що вакцина 98% з них захистила від смерті і 96% – від госпіталізації вже через тиждень після введення другої дози. У Міністерстві охорони здоров’я Індонезії додали, що препарат захистив 94% щеплених і від симптоматичної інфекції.

У меншій групі, що включає 25 374 особи, показники ефективності виявилися ще вищими – 100% захист від смерті.

У МОЗ заявили, що бачать різке зниження кількості госпіталізацій і смертей серед медичних працівників. При цьому невідомо, проти якого штаму коронавірусу CoronaVac спрацювала в Індонезії, але в країні не виявили ніяких серйозних спалахів останнім часом.

Але в ході клінічного тестування вакцина показала вкрай низьку ефективність. Згідно з результатами III фази найбільшого дослідження в Бразилії, її дієвість трохи перевищувала 50%. Це найнижчий показник серед усіх вакцин проти коронавірусу першого покоління.

Як ми вже розповідали раніше, нова партія вакцини проти коронавірусу (COVID-19) виробництва компанії Pfizer повинна попередньо прибути в Україну 17 травня.

Також нагадуємо, українців, які записувалися на вакцинацію проти COVID-19 через портал/додаток «Дія», найближчим часом запросять до кабінетів щеплень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...