Авіакатастрофа АН-26 в Чугуєві: названа основна причина падіння літака

Авіакатастрофа АН-26 в Чугуєві: названа основна причина падіння літака
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Названа основна причина падіння літака АН-26 біля Чугуєва Харківської області. Причиною став незаконний дозвіл на злети конвеєрним способом.

Loading...

Її озвучив начальник слідчого відділу Державного бюро розслідувань Вадим Приймачок в ході брифінгу.

“Основною причиною трагедії є незаконний дозвіл керівником польотів на аеродромі “Чугуїв” на злети зазначеного літака конвеєрним способом”, – заявив представник ГБР.

За його словами, такі дозволи відбувалися протягом останніх чотирьох польотів перед трагедією.

“Під час заходу на останній зліт, коли була виявлена поломка системи ПРТ-24, яка свідчила про некоректну роботу лівого двигуна, але в зв’язку з тим, що відбувався конвеєр, зазначена поломка не змогла бути екіпажем виявлена своєчасно”, – підкреслив він.

Повідомляється, що екіпаж злетів з цієї поломкою, проте керівники польотів не надали практичну допомогу екіпажу в подальших діях для безпечної посадки літака.

“Внаслідок того, що екіпаж був недостатньо підготовленим до польотів вночі, за відсутності допомоги з боку керівництва, відбулося його падіння з подальшими трагічними наслідками”, – пояснив Приймачок.

Крім того, слідство встановило, що під час навчальних польотів керівництво університету допускало польоти літаків з перевищенням їх допустимої злітно-посадкової маси.

“Відбувалися постійні змішування таких членів екіпажу-курсантів та постійні перевантаження кількості курсантів на борту літака. Що стосується 25 вересня, на борту літака замість визначених нормативами 10 курсантів-штурманів в салоні літака знаходилося аж 20, тобто в два рази більше”, – пояснили в ГБР.

Як ми вже розповідали раніше, на Харківщині вперше після авіакатастрофи, в якій загинули 26 офіцерів і курсантів, відновили польоти на літаку Ан-26.

Джерело: Народна Правда
загрузка...