Лікарі розповіли, від якої вакцини найбільше побічних реакцій

Лікарі розповіли, від якої вакцини найбільше побічних реакцій
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

З початку прищеплювальної кампанії від COVID-19 в Україні (стартувала 24 лютого) зафіксували 1 279 повідомлень про несприятливі події після імунізації.

Про це заявили в Міністерстві охорони здоров’я у відповідь на запит УП.

Несприятливі події після імунізації, включаючи побічні ефекти, зафіксували в 0,14% від загальної кількості щеплень – 1 207 випадків несерйозні, 72 – серйозні. Додамо, несприятливим випадком після імунізації прийнято вважати будь-яку подію, що з медичної точки може вважатися несприятливою.

Covishield

Найбільше несприятливих випадків було зафіксовано саме після імунізації цим препаратом 1 032 легких побічних ефектів і 56 серйозних випадків. Кількість повідомлень про побічні ефекти від даної вакцини становить майже чверть від загальної кількості всіх повідомлень, щеплень цим препаратом було проведено всього – 481 864.

CoronaVac

Були зафіксовані у 7 осіб, з них у 4 – серйозні випадки. Вакцину ввели 72 269 особам.

Comirnaty (Pfizer)

У 7 осіб. Вакцину ввели 53 311 особам.

AstraZeneca

Нарахували 168 осіб з легкими побічними ефектами і ще 9 серйозних випадків несприятливих подій після імунізації. Препаратом “AstraZeneca” вакцинували 275 177 громадян.

Як повідомлялося раніше, в Україні найближчим часом не почнеться вакцинація громадян з електронної черги в додатку «Дія».

Нова партія вакцини проти коронавірусу (COVID-19) виробництва компанії Pfizer повинна попередньо прибути в Україну 17 травня.

Вакцина CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech Ltd під час клінічних випробувань показала набагато гірші результати, ніж західні вакцини. Однак після застосування в Індонезії з’ясувалося, що в реальності вона більш ефективна.

 

Джерело: Народна Правда