Обмін полоненими: Україна хоче повернути близько 100 осіб

Обмін полоненими: Україна хоче повернути близько 100 осіб
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Україна просить у рамках обміну полоненими повернути близько 100 чоловік.

Про це в ефірі “Україна 24” заявив радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

Він повідомив, що Україна передала списки на обмін ще в червні 2020 року відразу після домовленостей політичних радників. І відповідно до процедури щомісяця подає їх в ОБСЄ:

“Ми просимо повернути понад 90 людей … Це перший обмін, який ми плануємо – під 100 чоловік. І це перш за все військовослужбовці, які потрапили в полон під час виконання бойових завдань”.

Всього, за його інформацією, бойовики утримують на окупованій території до 260 громадян України, але в цьому списку багато тих, чиє місцезнаходження не встановлено, оскільки вони можуть знаходитися в окупованому Криму або на території Росії.

На початку цього року український омбудсмен Людмила Денисова заявляла, що всі переговори щодо обміну полоненими між Російською Федерацією і Україною на даний момент заморожені.

Напередодні представник української делегації в Тристоронньої контактній групі по Донбасу Олексій Арестович вважає, що в Україні можна досить просто вирішити проблему російської та української мов. Для цього україномовним потрібно дати відчуття безпеки, а російськомовним відчуття того, що вони також громадяни.

Джерело: Народна Правда