Ціни на громадський транспорт можуть злетіти: що говорить влада

Ціни на громадський транспорт можуть злетіти: що говорить влада
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Мери українських обласних центрів заявили, що уряд нібито змушує їх підняти ціни на проїзд, оскільки з 2016 року держава не фінансує гарантовані законами пільги на проїзд.

Loading...

Як розповів експерт аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник, для компенсації пільгового перевезення в громадському транспорті повинні виділити 5,5 млрд грн на 2021 рік, передає “Громадське радіо“.

“Проблема полягає в тому, що відсутність коштів на пільгове перевезення стосується всіх категорій громадського транспорту – як комунального, так і приватного. На сьогодні у нас існує більше 20 категорій пільговиків, які мають право на безкоштовне перевезення”, – пояснив експерт.

Так, якщо стосується звичайних пільгових категорій, то це понад 2,5 мільйона українців. За словами експерта, це серйозні цифри, які впливають на роботу громадського транспорту.

“Держава заявила, що має бути забезпечено надання пільг певним категоріям громадян відповідно до чинної системи законодавства, це повинно бути компенсовано державою. У випадку з громадським транспортом держава уникає виплат компенсацій починаючи з 2016 року. Для компенсації пільгового перевезення в громадському транспорті держава повинна виділити 5,5 млрд грн на цей рік”, – зазначив Гарник.

Раніше ми розповідали, як змінилися середні споживчі ціни на товари і послуги в Україні в квітні 2021 року. Так, з початку року найбільше подорожчали овочі, соняшникова олія і цукор.

Тим часом, ціни на електроенергію для населення в Україні залишаться на рівні 1,68 грн за кВт*год – пільговий тариф продовжили до 1 липня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...