Українців безкоштовно перевірять на антитіла до COVID-19: коли і кому пощастить

Українців безкоштовно перевірять на антитіла до COVID-19: коли і кому пощастить
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні влітку 2021 року почнуть проводити безкоштовні та добровільні тести на наявність антитіл до COVID-19.

Loading...

Проект буде здійснений в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку, розповіла заступник голови МОЗ Світлана Шаталова.

Так, МОЗ та Український інститут соціальних досліджень ім. А. Яременко за участю Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) почнуть сероепідеміологічні дослідження поширеності серед українців штамів і антитіл до COVID-19.

Вчені планують оцінити:

  • стан популяційного імунітету населення;
  • найвразливіші до інфікування групи;
  • доступ до тестування;
  • частку безсимптомних випадків серед дорослого населення;
  • можливі фактори ризику.

Перший етап передбачає формування мобільних бригад, до яких входитимуть соціологічні працівники та медики. Вони, за згодою громадян, проводитимуть опитування і братимуть зразки крові для тестів на наявність антитіл імуноглобулінів M і G.

“Так планується охопити приблизно 9 тисяч обраних дуже рандомно дорослих українців, що мешкають в усіх регіонах України, населених пунктах з різною кількістю жителів, від сіл до великих міст, і які мають різний вік і стать”, – пояснила Шаталова.

Другий етап, додала вона, передбачатиме обробку заповнених анкет і формування реальних статистичних результатів.

Як ми вже розповідали раніше, МОЗ оновив список карантинних зон, з сьогоднішнього дня всі області знаходяться в «жовтій» зоні карантину.

У той же час – смертність від COVID-19 в Україні в минулому році втричі перевищує дані МОЗ, – до такого висновку прийшли вчені Національної академії наук України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...