В Україні майже закінчилася вакцина AstraZeneca: де призупинили вакцинацію

В Україні майже закінчилася вакцина AstraZeneca: де призупинили вакцинацію
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні закінчилася майже вся вакцина проти COVID-19 від AstraZeneca, яку використовували для першого уколу. Частина препарату зарезервували для введення другої дози.

Loading...

Подробиці повідомила прес-служба міністерства охорони здоров’я України на своїй сторінці в Facebook.

“Станом на 12 травня 2021 року в пунктах щеплень по всій Україні використовували майже всю вакцину AstraZeneca (Covishield і SKBio) проти Covid-19, призначену для імунізації першою дозою”, – повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Для другого щеплення зарезервовано 26 тисяч доз вакцини AstraZeneca (Covishield і SKBio).

Вакцина для першої дози закінчилася в пунктах щеплення Вінницькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областей та міста Києва.

Вакцинація першою дозою в пунктах щеплень цих областей буде відновлена після отримання нової партії препарату.

В Україні майже закінчилася вакцина AstraZeneca: де призупинили вакцинацію

У той же час кампанія з щеплення проти COVID-19 триває мобільними бригадами, які використовують інші препарати – CoronaVac виробництва Sinovac Biotech і Comirnaty від Pfizer BioNTech.

Ними прищеплюють медиків, жителів і персонал будинків престарілих, учасників ООС, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях у Токіо в 2021 році, педагогів, залучених до проведення ЗНО, співробітників патрульної поліції, ДСНС і прикордонників.

Станом на 12 травня в Україні зробили вже 904 933 щеплення проти COVID-19. 901 105 осіб отримали першу дозу вакцини. Ще 3 828 завершили вакцинацію (з них 2 особи отримали першу дозу за кордоном).

В Україну всього було доставлено – 1 млн 215 тисяч доз вакцин компанії Sinovac, 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca/Covishield через прямі закупівлі. В рамках глобальної ініціативи СOVAX в країну прибули 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio і 117 тисяч доз Comirnaty/Pfizer.

Як ми вже розповідали раніше, смертність від COVID-19 в Україні в минулому році втричі перевищує дані Міністерства охорони здоров’я, – до такого висновку прийшли вчені Національної академії наук України.

Також нагадуємо, з початку прищеплювальної кампанії від COVID-19 в Україні (стартувала 24 лютого) зафіксували 1 279 повідомлень про несприятливі події після імунізації.

Джерело: Народна Правда
загрузка...