Епідеміолог прогнозує новий локдаун в Україні

Епідеміолог прогнозує новий локдаун в Україні
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Нова хвиля COVID-19 в Україні очікується влітку. Епідеміолог Олексій Галімський вважає, що у нової хвилі буде великий потенціал для поширення, в зв’язку з цим він не виключає, що буде оголошений новий локдаун.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

“В Україні зафіксовано майже 2,2 мільйона клінічних випадків коронавірусу. Клінічно вираженими формами хворіють близько 15% осіб, які контактували з вірусом. Відповідно, всього близько 20 мільйонів осіб вже контактували з вірусом. Тобто половина населення. Ще 20 мільйонів з вірусом не контактували. Якщо в Україні з’явиться більше заразний штам вірусу, у нас є “горючий матеріал” 20 мільйонів чоловік, плюс 1-2% від 20 мільйонів осіб, які вже контактували з вірусом, але які можуть захворіти повторно”, – пояснив епідеміолог.

Він також не виключається, що влітку в Україну може зайти індійський штам коронавірусу. У ситуації сплеску захворюваності, додав він, важливим фактором стримування пандемії стає епідемічне розслідування. Наприклад, якщо людина захворіла коронавірусом, то в теорії епідеміологи повинні відстежити всі його найближчі контакти і відправити їх на самоізоляцію, щоб вірус не поширювався далі (так поступають в Китаї).

“Але у нас немає епідрозслідування кожного випадку для відстеження ланцюжків передачі вірусу і виявлення всіх контактних. В умовах епідемії все населення можна протестувати хоч п’ять разів, викинувши на це шалені гроші, але не отримати ніякого ефекту. Адже потрібно тестувати контактних в інкубаційному періоді або в періоді, коли вони заразні. Є дві основні мети тестування: діагностика – коли у людини клінічні симптоми і потрібно встановити ковід або його відсутність, і тестування контактних без клінічних проявів, щоб виявити і ізолювати заразних. Але щоб виявляти контактних і джерело зараження, потрібно проводити епідрозслідування. А проводити його нікому – підготовлених епідеміологів, які прийшли б в осередок, просто немає. Хотіли було зобов’язати це робити сімейних лікарів, але сімейники завалені лікувальною роботою, а медреформа від особистих візитів їх звільнила”, – зазначив епідеміолог.

Таким чином, в якості основної зброї в боротьбі з новою хвилею коронавірусу залишається тільки локдаун.

Раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив , що карантин в Україні можуть скасувати лише за умови вакцинації 70% дорослого населення.

Як повідомлялося раніше, 13 травня дві останні “помаранчеві” зони – Миколаївська і Черкаська області – були переведені в “жовту”. Сьогодні, 14 травня, Миколаївська знову переведена в “помаранчеву”.

Джерело: Народна Правда