МЗС про вступ України в НАТО: поки ми не чули позитивної реакції

МЗС про вступ України в НАТО: поки ми не чули позитивної реакції
Автор Марія Петренко в Новини

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна поки не бачить позитивної реакції на наміри вступити до НАТО. Однак, за його словами, українська сторона не припинить прагнути до членства в Північноатлантичному альянсі.

Про це йдеться в інтерв’ю міністра для німецького каналу Deutsche Welle.

Loading...

Як наголосив міністр, перспективи євроатлантичного та європейського членства давно вже мали бути надані Україні.

“І я б хотів нагадати, що, наприклад, коли мова заходить про НАТО, на саміті в Бухаресті у 2008 році союзники дали обіцянки. Минуло вже 13 років, і наш президент повторив наші наміри досягти цього. Поки що ми не чули позитивної реакції. Але, як ви знаєте, ми прагнемо до членства, так що будемо продовжувати наполягати на цьому”, – сказав глава МЗС.

Кулеба зазначив, що під час візиту в Київ держсекретар США Ентоні Блінкен не обіцяв, що Україна цього чи наступного року стане членом НАТО, однак запевнив, що це відбудеться.

“Однак він ще раз запевнив нас у тому, що США вірні рішенням від 2008 року, в яких чітко сказано, що Україна і Грузія – а йшлося про дві країни – стануть членами НАТО і що ми з нашими друзями і партнерами працюватимемо над досягненням цієї мети”, – додав він.

Нагадаємо, у квітні президент Володимир Зеленський закликав надати Україні План дій щодо членства в НАТО. Цей план потрібен для подальшого вступу України в Альянс.

Глава держави також наголосив, що Україна не може нескінченно “залишатися в передпокої” ЄС і НАТО.

Джерело: Народна Правда
загрузка...