18 травня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети

Іменини 18 травня: Адріан, Ірина, Яків

18 травня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

18 травня відзначають День пам’яті жертв депортації народів Криму, День резервіста України, православні вшановують пам’ять Ірини (Орисі) Македонської. Також сьогодні Міжнародний день музеїв.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

День пам’яті жертв депортації народів Криму

Щорічно 18 травня в Автономній Республіці Крим – поки півострів не анексували – відзначався День пам’яті жертв депортації народів Криму. Цей меморіальний день був встановлений рішенням Верховної Ради Криму ще в 1994 році.

З 18 по 20 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони Народним комісаріатом внутрішніх справ СРСР проводилося виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР в Середню Азію. Офіційним обґрунтуванням для депортації кримських татар стали факти їх участі в колабораціоністських формуваннях, які в період Другої світової війни нібито виступали на боці нацистської Німеччини. При цьому серед депортованих було багато кримських татар, які воювали в частинах Червоної Армії. Багато кримських татар евакуювалися ще до заняття німцями Криму і вони не могли бути колаборантами, однак після повернення з евакуації їх все одно депортували.

Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб, майже 200 з них загинули в дорозі. У 1989 році, під час перебудови, Верховна Рада СРСР засудила депортацію кримських татар і визнала її незаконною і злочинною.

День резервіста України

У квітні 2019 року у Збройних силах України з’явилося три нових свята. Одне з них – День резервіста, що  відзначається 18 травня.

У військовий резерв входять громадяни країни, які поєднують військову кар’єру і цивільну. Вони не входять до складу постійних збройних сил, але перебувають у бойовій готовності і залучаються при мобілізації проти військового вторгнення або на тотальній війні. Завдяки наявності резерву країни можуть скорочувати військові видатки в мирний час, зберігаючи при цьому збройні сили в бойову готовність.

В цей день відзначається пам’ять Ірини (Орисі) Македонської, яка стала першою жінкою, яка шанується в лику великомучеників. Вона народилася в 1 столітті в сім’ї язичника Лікінія, правителя однієї з областей Македонії. Її навчанням займався наставник Апеліан, який був християнином, хоч і приховував це.

Згодом дівчина і сама прийняла християнство. Коли її батько залишив свій пост, на його місце прийшов інший правитель — Седекія, який почав гоніння проти християн. Катуванням піддалася і Ірина, однак тортури не завдали їй шкоди. Вона прожила довге життя, прославившись здатністю зцілювати хворих.

Прикмети 18 травня

Якщо ялинові бруньки розпустилися, то з посівом зволікати не можна.
Зацвіла черемшина – скоро похолодає.
Чим раніше зацвіла черемшина, тим спекотнішим буде літо.
Якщо на черемшині багато кольору, то літо буде дощовим.
Якщо після поливу земля швидко вбирає воду, то покіс буде сухим.

Церковний календар 2020: які релігійні свята відзначають у травні

Нагадаємо, православна церква 15 травня вшановувала пам’ять Бориса і Гліба – молодших синів Володимира – хрестителя Київської Русі. Також у цей день відзначали: Міжнародний день сімей, Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті та Міжнародний день клімату

Джерело: Народна Правда
загрузка...