Медики назвали симптом COVID-19, який збільшує ризик смерті в кілька разів

Медики назвали симптом COVID-19, який збільшує ризик смерті в кілька разів
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

У пацієнтів з неврологічними ускладненнями при інфікуванні COVID-19, ризик смерті збільшується в шість разів. Медики відзначають, що ці симптоми найчастіше зустрічається у певної групи пацієнтів.

Loading...

Про це пише eurekalert.org.

Вчені проаналізували дані пацієнтів з COVID-19, в 13 країнах на 4 континентах, з березня по вересень 2020 року.

Згідно з дослідженням, проведеним Глобальним консорціумом (GCS-NeuroCOVID) З 3744 пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, у 82% були неврологічні симптоми.

Неврологічні симптоми COVID-19 це:

  • головний біль (у 37% досліджених пацієнтів),
  • втрата нюху і смаку (26%).
  • гостра енцефалопатія – синдром дифузного ураження головного мозку і загибель його клітин (49%),
  • кома (17%),
  • інсульт (6%).

При появі такого симптому, як енцефалопатія, кажуть лікарі, в кілька разів підвищується ризик смертності. Така ознака характеризується “зміною стану пильності”.

Цей симптом найчастіше зустрічався у літніх людей, які раніше стикалися з проблемами зі здоров’ям – ожирінням, гіпертонією, діабетом, ішемічною хворобою серця.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні почалася вакцинація від COVID-19 людей, які записалися на щеплення через додаток або портал «Дія». Перших людей з черги отримали щеплення минулі вихідні.

Тим часом, в ВООЗ вважають, що другий рік пандемії COVID-19 може виявитися більш смертоносним, ніж минулий. Так, на сьогоднішній день в світі вже зафіксовано понад 3,3 млн летальних випадків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...