На українців чекає нове зростання тарифів на комуналку: будемо платити на 1000 гривень більше

На українців чекає нове зростання тарифів на комуналку: будемо платити на 1000 гривень більше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

В Україні деякі тарифи можуть збільшиться більш ніж на 50% у зв’язку зі скасуванням спецобобов’язків з постачання газу для теплокомуненерго. За підсумком, опалення “двушки” може подорожчати майже на 1000 грн в місяць.

Loading...

Про це пише Обозреватель.

Так, з 1 червня мають скасувати ПСО (спеціальні зобов’язання) “Нафтогазу” на поставку газу теплокомуненерго. Газ тепловики будуть закуповувати дорожче, ніж раніше, тому до осені можемо чекати збільшення вартості опалення і гарячої води.

Як вважає глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко, теплокомуненерго піднімуть вартість теплоносіїв приблизно на 57%.

“Якщо взяти двокімнатну квартиру на 50 квадратів, яка до цього платила в середньому 2 000, то тепер опалення для неї буде коштувати 3 000 грн в місяць. Це дуже серйозне подорожчання. До того ж варто розуміти, що через зростання цін накопичуються борги. А зростання вартості гігакалорії тепла і гарячої води безпосередньо залежить від тих боргів, які сформувалися в попередній опалювальний період”, – відзначає експерт.

Крім того, незабаром очікується і зростання вартості електроенергії.

“Як ви бачите, в цьому році держпідприємства, пов’язані з енергетикою, стали збитковими. У бюджеті практично немає грошей на виплату зеленим інвесторам. Тому, я думаю, ці виплати перекладуть на плечі споживачів. Сьогодні вартість електроенергії 1,68 грн за кВт*год . А за даними Міненерго реальна вартість коливається від 2,5 до 4 грн за кВт*год. Тому сьогодні шукатимуть способи, як підняти вартість до потрібного рівня. Можливо, буде введена градація цін в залежності від споживання: до 500 кВт, понад 500 кВт, понад 1000 кВт. Або навіть градація по регіонах, адже в кожному регіоні вартість електроенергії різна”, – пояснив Попенко.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні з квітня діє новий порядок стягнення боргів з фізичних осіб – списати гроші можуть автоматично з банківського рахунку боржника. Це дозволяє наказ Мін’юсту від 23 березня №1061/5.

А тим часом, українцям за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в березні 2021 року був нараховано 22,9 млрд грн. Це на 46% більше, ніж в березні 2020 року (15,7 млрд грн).

Джерело: Народна Правда