Понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили репресії української влади проти опозиції

Понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили репресії української влади проти опозиції
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили тиск на опозицію і репресії з боку української влади. Зокрема, це стосується й учорашнього суду над головою політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народним депутатом Віктором Медведчуком.

Так, видання Reuters назвало звинувачення формальними і зазначило, що це негативно позначається на відносинах між Україною і Росією.

Loading...

“Українська влада висунула Медведчуку формальне звинувачення в державній зраді – продовження переслідування його оточення, яке підлило масла у вогонь у тертях між Києвом і Москвою”, – йдеться в статті.

“Подія вівторка стала частиною атаки на Медведчука, яка триває і яку було започатковано в лютому, коли він і його союзники зіткнулися із санкціями від президента України й три телеканали було відімкнено від ефіру. Цей крок настав після місяців непорозумінь між Києвом і Москвою через накопичення російських військ на східних кордонах України і зростання ескалації в Східній Україні. Кремль різко розкритикував переслідування Медведчука”, – зазначає видання.

Понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили репресії української влади проти опозиції

У своїй статті Zurich Weekly News Review називає процес над Медведчуком “черговим доказом використання політичних інструментів у боротьбі чинної української влади проти своїх критиків”.

“Сьогоднішні події в Україні показують, що суд над Віктором Медведчуком, лідером політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, найбільшої опозиційної сили країни, став черговим доказом використання політичних інструментів у боротьбі чинної української влади проти своїх критиків.

Це тривожний сигнал з України, оскільки протягом короткого періоду часу її новий президент Володимир Зеленський вкотре вчиняє дії, непорівнянні із західними цінностями та неприйнятні для країни, яка на словах декларує свою прихильність демократії та свободі слова.

Першим сигналом про згортання демократії в Україні та диктаторські замашки у її нового президента стало закриття трьох опозиційних телеканалів – “Ньюзвана”,” Зіка ” і “112 Україна“, яке переважною більшістю місцевих коментаторів було названо незаконним і бездоказовим”, – зазначають автори статті.

“Тепер же настала черга лідера найбільшої опозиційної партії, якого в Україні називають серед найбільш імовірних претендентів на потрапляння до другого туру наступних президентських виборів. Аналітики в Україні зазначають, що популярність Віктора Медведчука і послідовність у відстоюванні своєї політичної позиції саме й могли стати головною причиною страху і бажання помститися з боку Зеленського. “Все, що відбувається зі мною, є політичною розправою за мою принципову політичну позицію. Заявляю, що я й далі буду домагатися справедливості як для себе, так і для всіх українських виборців, які довірили мені високе звання народного депутата України”, – так коментує тиск із боку влади сам Медведчук.

“Українські аналітики додають: на цей момент все, чим займається президент Зеленський, – це помста та відвернення уваги від дійсно важливих для України питань. Проблема в тому, що про це йому постійно нагадують і західні партнери України. Так, наприклад, під час свого недавнього візиту до України держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що питання корупції в Україні стоїть дуже гостро, а президент Зеленський не поспішає їх розв’язувати. Навпаки, тісно дружить з олігархами, яким обіцяв оголосити війну: Ігорем Коломойським і Ренатом Ахметовим”, – повідомляють у статті.

Понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили репресії української влади проти опозиції

Угорське видання Kárpátinfo зазначає, що партія “Опозиційна платформа – За життя” стала серйозним конкурентом “Слузі народу”, а сам Медведчук регулярно проводить переговори з президентом РФ Путіним, що говорить про їхні довірчі відносини.

“Опозиційна платформа – За життя”, на думку деяких аналітиків, тепер стала серйозним конкурентом партії Зеленського”, – наголошується в статті.

“Медведчук регулярно проводить спеціальні переговори з Путіним щодо обміну полоненими, врегулювання ситуації в Донецькому басейні, а також з україно-російських торговельно-економічних питань, які не було схвалено київським керівництвом”, – пише Kárpátinfo.

Понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили репресії української влади проти опозиції

Нагадаємо, вчора, 13 травня, відбулося засідання Печерського райсуду, де розглядають справу голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука. Суд відправив політика під цілодобовий домашній арешт до 9 липня 2021 року.

Раніше адвокати Віктора Медведчука Кирпичов К. Х. і Чередниченко Л. В. заявили, що дії Генеральної прокуратури та її голови Ірини Венедіктової щодо голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука є незаконними. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля, заявивши, що такі дії влади є відвертою й цинічною політичною розправою над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність й антинародний характер влади.

Сам Віктор Медведчук наголосив на тому, що те, що відбувається, є політичною розправою за його принципову позицію.

“Заявляю, що я перебуваю в Україні й не збираюся переховуватися від правосуддя. Я й далі братиму участь у законних слідчих діях і домагатимусь справедливості як для себе, так і для всіх українських виборців, які довірили мені високе звання народного депутата України”, – зазначив опозиційний політик.

Раніше, 2 лютого, президент України Володимир Зеленський надав сили рішенню Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій проти народного депутата Віктора Медведчука, Тараса Козака і восьми пов’язаних із ними юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції і назвали рішення влади “політичною розправою над неугодними ЗМІ”.

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук заявив, що незаконне запровадження санкцій щодо опозиційних телеканалів і політиків є свавіллям влади, і всі спроби обґрунтувати це рішення законом України “Про санкції” є неспроможними.

Джерело: Народна Правда
загрузка...