Путін, Володін і Медведєв різко розкритикували українську владу за репресії проти опозиційного лідера Віктора Медведчука

Путін, Володін і Медведєв різко розкритикували українську владу за репресії проти опозиційного лідера Віктора Медведчука
Автор Желізняк Олександр в Новини

У Росії різко розкритикували українську владу за політичні репресії проти Віктора Медведчука. Зокрема, президент РФ Володимир Путін заявив про те, що представники української влади досить активно і протягом багатьох років працюють з Росією, в тому числі і в економічній сфері, але це вважається нормою, в той час як представникам опозиції ставиться це в провину, передає ТАСС.

“З політичних мотивів вибірково комусь в провину ставиться робота з Росією в сфері економіки, хоча багато, в тому числі і особи з вищого політичного керівництва країни, активно працюють протягом багатьох років в Росії і, до речі кажучи, в Криму теж – і нічого, це вважається нормою”, – сказав Путін.

Loading...

Він звернув увагу на те, що товарообіг між двома країнами за рік склав $9,9 млрд. “Я насилу собі уявляю, якщо об’єктивно підходити до вирішення питань подібного роду: що, всіх, хто працює з Росією, будуть тепер на Україні притягати до кримінальної відповідальності?”

Також Путін назвав ситуацію навколо Медведчука “зачисткою політичного поля” в Україні.
“Зараз, як відомо, там відбувається абсолютно очевидна зачистка політичного поля. Закриваються загальнонаціональні засоби масової інформації. І нічого, наші партнери західні ніяк на це не реагують, якщо не сказати, що вони підтримують рішення подібного роду “, – сказав він.

Путін також заявив, що процеси проти Медведчука “явно політичні і виборчі”, і спрямовані на те, щоб зачистити політичне поле від тих сил, які “виступають за мирні вирішення кризи на південному сході України, на Донбасі, і за добросусідські відносини з Росією “.

“Це питання, яке повинен завжди перебувати в полі нашої уваги, і ми своєчасно належним чином, маючи на увазі всі загрози, які для нас створюються, повинні будемо на це реагувати”, – резюмував російський президент.

На думку заступника Голови Ради Безпеки Росії Дмитра Медведєва, звинувачення проти Віктора Медведчука не мають під собою жодних підстав. Медведєв зазначив, що”сенс наполегливого і все більш запеклого переслідування Віктора Медведчука – це спроба остаточно знищити політика, який не боїться жорстко критикувати чинну владу і послідовно виступає за відновлення відносин між двома країнами, налякати його і виштовхнути з рідної країни”.  

“Звичайно, такі політики неугодні Україні. Звичайно, ще менше вони угодні заходу, який скрізь і в усьому підтримує антиросійську політику і своїм колективним мовчанням дружно потурає цій розправі, заодно ігноруючи знущання над законом і справедливістю”, – зазначив Медведєв.

Також він висловив підтримку партії “опозиційна платформа – за життя”: “погрози двом політикам реальними термінами за міфічні злочини не зможуть поправити рейтинги діючих посадових осіб. Президенту Зеленському і його друзям слід займатися вирішенням внутрішніх і зовнішніх проблем, яких в Україні море. А не влаштовувати полювання на відьом, яка, з урахуванням думки великої кількості українських громадян, що підтримують Віктора Медведчука і його партію, приречена на провал. Особливо, якщо хочеться залишитися в народній пам’яті не тільки актором комедійного серіалу”, – уклав Медведєв.

Водночас спікер Державної Думи РФ В’ячеслав Володін висловив думку, що в Україні за пособництва європейських держав встановлено “тоталітарний режим”: “коли в Україні закрили всі опозиційні ЗМІ, європейські держави та міжнародні інститути промовчали. Тому що для них було важливо будь-яким способом зберегти чинну українську владу. Заради цього вони пожертвували свободою слова. З тією ж метою-зберегти угодних собі політиків-почали ліквідацію опозиційної партії на чолі з Медведчуком. Віддавши при цьому в жертву і без того недосконалу політичну систему України, де партія Медведчука була єдиною опозиційною”, – заявив Володін.

За словами спікера Держдуми, в країні, “де закрили опозиційні ЗМІ, де не існує опозиційних партій, сформований тоталітарний режим” і, у зв’язку з цим Рада Європи, Європарламент і ПАРЄ “повинні усвідомити свою відповідальність за це”.

Також він заявив, що своїми діями в Україні європейські держави “дискредитують не тільки себе, а й проголошувані ними принципи демократії, прав і свобод громадян”. “Не кажу вже про застосування “подвійних стандартів”, що стали буденною практикою при реалізації західними країнами своїх інтересів”, – підкреслив Володін.

Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков підкреслив, що в Кремлі хочуть бути впевнені, що українська влада не веде “політичне полювання на відьом”. Також він зазначив, що Медведчук не на словах, а на ділі реалізує цю свою позицію. “Зрозуміло, ми дивимося, як розвиваються події в Україні, зрозуміло, ми, ще раз повторюю, жодним чином не збираємося в них втручатися, але хочемо бути впевнені, що мова не йде про політичне полювання на відьом і зачистку політичного поля з метою звільнитися від конкурентоспроможних політичних сил”, – сказав Пєсков журналістам.

“Ким для Путіна є Медведчук? Він для Путіна є одним з українських політиків, який на відміну від багатьох інших дотримується точки зору про необхідність нормалізації взаємовигідних відносин між Росією і Україною”, – сказав Пєсков, – “ви знаєте, що в даному випадку Медведчук не на словах, а на ділі реалізує цю свою позицію, але при цьому, ще раз повторюю, він залишається українським політиком”.

Нагадаємо, вчора, 13 травня, відбулося засідання Печерського райсуду, де розглядалася справа Медведчука. Суд відправив політика під цілодобовий домашній арешт до 9 липня 2021 року.

Раніше адвокати Віктора Медведчука заявити, що дії Генеральної прокуратури та її голови Ірини Венедиктової щодо голови політради “опозиційної платформи – за життя” Віктора Медведчука незаконні. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Сам Віктор Медведчук підкреслив, що відбувається-політична розправа за його принципову позицію. “Заявляю, що я перебуваю в Україні і не збираюся ховатися від правосуддя. Я і далі буду брати участь у законних слідчих діях і домагатися справедливості як для себе, так і для всіх українських виборців, які довірили мені високе звання народного депутата України”, – підкреслив опозиційний політик.

Також понад 20 тис. світових ЗМІ різко засудили тиск на опозицію і репресії з боку української влади. У тому числі це стосується і суду над головою політради партії “опозиційна платформа – за життя”, народним депутатом Віктором Медведчуком.

Раніше, 2 лютого, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій проти Медведчука, Тараса Козака і восьми пов’язаних з ними юридичних осіб. санкції передбачають блокування телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції і назвали рішення влади “політичною розправою над незгодними ЗМІ”.

Сам Медведчук заявив, що незаконне введення санкцій щодо опозиційних телеканалів і політиків є свавіллям влади, і всі спроби обґрунтувати це рішення законом України “Про санкції” неспроможні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...