Ціни на продукти в Польщі такі ж, як в Україні, але зарплати набагато вищі: порівняння

Ціни на продукти в Польщі такі ж, як в Україні, але зарплати набагато вищі: порівняння
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ціни на продукти в Україні і Польщі практично однакові, при цьому поляки витрачають на їжу не більше 20% доходу (заробітна плата там набагато вище).

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Loading...

Журналісти порівнювали ціни на дієтичне м’ясо (курка і телятина), овочі (помідори, перець, картопля, морква і цибуля) і фрукти (яблука і банани). Також включили вартість круп, сиру, хліба і однієї плитки шоколаду.

У Києві за такий набір продуктів довелося заплатити 599 гривень. У столиці Польщі продуктовий кошик обійшлася в 83,99 злотого (619 гривень).

Яйця в обох країнах коштують однаково – 25 гривень за шість штук. Вартість курки у сусідів вище більш ніж в два рази – 124 грн проти 58 грн. Найбільша різниця більше 600% в ціні на моркву. В країні ЄС за кілограм доведеться віддати 36 грн, в Україні – 5 грн.

При цьому середня заробітна плата в Польщі набагато вище, ніж в Україні: 4,5 тисячі злотих – 33 тисячі гривень.

Напередодні повідомлялося про те, як змінилися середні споживчі ціни на товари і послуги в Україні в квітні 2021 року. Так, з початку року найбільше подорожчали овочі, соняшникова олія і цукор.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні подорожчають алкогольні напої, але не набагато. Ціна в магазинах істотно не зміниться. Вартість підвищиться на 6-7%.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...