Володимир Путін блискавично заступився за Віктора Медведчука, – “Комерсант”

Володимир Путін блискавично заступився за Віктора Медведчука, – “Комерсант”
Автор Желізняк Олександр в Новини

14 травня на нараді з постійними членами Ради безпеки президент Росії Володимир Путін несподівано пристрасно заступився за українського політика Віктора Медведчука, припустивши, що тепер за співпрацю з Росією переслідуватимуть усіх, хто цією співпрацею займається. Відповідь з Києва, вважає спеціальний кореспондент “Комерсанта” Андрій Колесніков, виявилася просто блискавичною, причому теж із платформи Ради безпеки.

Володимир Путін майже відразу запропонував, згадавши спочатку, що треба детально розібрати конфлікт між Ізраїлем і Палестиною (при тому, що головною була заявлена інтригуюча тема “забезпечення наших інтересів і безпеки російської фінансової системи стосовно розробок у провідних державах світу національних цифрових валют”), перш за все поговорити про те, “що зараз відбувається в сусідній державі, в Україні”.

Loading...

Наступні кілька хвилин Володимир Путін був таким, яким він ніколи на початку засідання Ради безпеки і не був. Він був не те що схвильований – ні. Навпаки, він намагався начебто приховати емоції, які вирували в ньому.

І тому вони були, здається, ще помітнішими.

– Судячи з усього, і це дуже сумно — промовив президент, – Україну повільно, але вірно перетворюють на якийсь антипод Росії, на якусь анти-Росію! На якийсь майданчик, із території якого ми постійно, судячи з усього, отримуватимемо новини, які вимагатимуть особливої з нашого боку уваги з точки зору гарантування безпеки Російської Федерації.

Тут вже містилася, об’єктивно кажучи, загроза. Заходи щодо гарантування безпеки Росії її, власне кажучи, і становили.

Тим паче що було очевидно, що саме має на увазі Володимир Путін. Домашній арешт та електронний браслет Віктора Медведчука дуже розсердили російського президента. 

Очевидно, він до останнього моменту припускав, що президент України Володимир Зеленський на таке не піде. І кинувся тепер захищати пана Медведчука.

Причому видно ж було буквально за кожним словом, що терпіння вичерпалося і що ось це і є край.

– Зараз, як відомо, там відбувається абсолютно очевидне зачищення політичного поля, – продовжив пан Путін. – Закриваються загальнонаціональні засоби масової інформації – і нічого, наші партнери західні ніяк на це не реагують, якщо не сказати підтримують подібні рішення. З політичних мотивів вибірково комусь як провину закидають роботу з Росією в галузі економіки, хоча багато хто, в тому числі й особи з вищого політичного керівництва країни, активно працює протягом багатьох років у Росії і, до речі кажучи – в Криму теж – і нічого, це вважається нормою! Тобто рішення суто політичні і вибіркові, спрямовані тільки на одне – зачистити політичне поле від тих сил, які виступають за мирне вирішення кризи на південному сході України, в Донбасі, і за добросусідські відносини з Росією!

Від Віктора Медведчука насамперед.

Виводячи цю розмову на рівень Ради безпеки, президент Росії давав зрозуміти, що домашній арешт цієї людини і правда – справа державної безпеки Росії і що до цього доведеться саме так і ставитися не тільки в Україні, але і в Росії, тобто всім, хто ще, не дай Боже, не оцінив належним чином цей арешт.

Всі повинні зрозуміти: Медведчука не віддамо.

– Я говорив про те, що представникам опозиції закидають як провину співпрацю з Росією, — додав президент, — у тому числі в економічній галузі, а представники влади працюють, і працюють, до речі кажучи, досить активно протягом багатьох років. Та й товарообіг у нас за рік склав 9,9 млрд дол. Я ледве собі уявляю, якщо об’єктивно підходити до вирішення подібних питань: що, всіх, хто працює з Росією, тепер в Україні притягатимуть до кримінальної відповідальності?

Більш докладне обговорення, яке досягло безпрецедентного напруження вже на початку, продовжилося, як зазвичай, у закритому режимі. А тим часом відповідь на останнє запитання Володимира Путіна, яке здавалося риторичним, раптом миттєво прийшла з Києва, з такого ж, як у Росії, засідання Ради безпеки (Ради національної безпеки України).

Рада безпеки України запровадила санкції проти 111 іноземних громадян, які є кримінальними авторитетами, і проти 557 злодіїв у законі (і звідки їх стільки на невеликому, власне, клаптику землі?).

І це, звичайно, без суду і слідства. Тому що їх усі і так знають. І їхні рахунки теж.

Весь цей час Володимиру Зеленському не давав спокою все ж, мабуть, серіал “Ліквідація”, а не “Слуга народу”.

Або він нарешті відгукнувся на побажання західних партнерів про небажаність корупції і беззаконня в Україні.

Але ж це і буде те, чим він запам’ятається людям. Раптом, правда, в Україні тепер, після цього рішення, більше ніколи не буде кримінальних елементів і тим паче злодіїв у законі?

А головне, це, схоже, і є пряма миттєва відповідь на пряме запитання: “Що, всіх, хто працює з Росією, будуть тепер в Україні притягувати до кримінальної відповідальності?!”

Навіть і не до Віктора Медведчука стає.

Джерело: “Коммерсантъ”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...